Ledecká si dopriala štedrý darček: Vysolila zaň sedem miliónov

Má skvelú formu. Česká lyžiarka a snoubordistka Ester Ledecká (28). Tretí tohtoročný štart na snouborde v rámci Svetového pohára premenila ...
  • Zdroj: instagram/esterledecka

Má skvelú formu. Česká lyžiarka a snoubordistka Ester Ledecká (28). Tretí tohtoročný štart na snouborde v rámci Svetového pohára premenila na víťazstvo.

V januári triumfovala v Pamporove, teraz v sobotu vo Winterbergu, kde tiež ovládla paralelný slalom, ktorý bol poslednou individuálnou súťažou v tomto ročníku Svetového pohára.

Do sobotného zjazdu v Cortine d’Ampezzo síce vyštartovala ako prvá, ale rýchlo to aj zabalila.
Česká hrdinka Ledecká má smolu na 3 zimy: Opäť je v opatere lekárov! Zobraziť článok

„Som rada, že som jazdila takto rýchlo, boli to veľmi pekné preteky. Trať bola od organizátorov veľmi dobre pripravená,“ zhodnotila Ledecká preteky pre médiá.

FOTOGALÉRIA: Ester Ledecká

Pre Ester to bolo 24. víťazstvo vo Svetovom pohári. Ledecká si v tejto sezóne zarobila na prize money už takmer 40 tisíc eur za snoubording a približne 37-tisíc eur za lyžovanie.

Česká hviezda zimných športov Ester Ledecká sa vracia.
Sponzor tlačí na Ester Ledeckú: Bude musieť zabaliť svoju obľúbenú disciplínu? Zobraziť článok

Pred samotnými pretekmi v Rakúsku ukázala fanúšikom veci, bez ktorých sa nezaobíde na žiadnych pretekoch. Na ľavej ruke mala hodinky, ktoré vážia vrátane remienka na suchý zips 36 g a predávajú sa za 7-miliónov českých korún (v prepočte asi 276-tisíc eur). „Sú veľmi pohodlné a hrozne ma bavia, tie mám so sebou všade,“ povedala Ledecká.