Šok pre nemecký Frankfurt, chorvátsky Záhreb vyradil španielskeho zástupcu

Futbalisti Royal Union Saint-Gilloise, Olympiacosu Pireus, Molde FK, Ajaxu Amsterdam, Dinama Záhreb a Servette Ženeva postúpili do osemfinále ...

Futbalisti Royal Union Saint-Gilloise, Olympiacosu Pireus, Molde FK, Ajaxu Amsterdam, Dinama Záhreb a Servette Ženeva postúpili do osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2023/24.

FOTOGALÉRIA: Frankfurt - Royale Union SG

Ajax remizoval v úvodnom domácom stretnutí s FK Bodö/Glimt 2:2 a vo štvrtkovej odvete vykročil za postupom v 34. minúte, keď skóroval jeho kapitán Berghuis. Ihneď po zmene strán prišiel o vylúčeného Šutala a i keď sa po 20 minútach pomer síl na ihrisku vyrovnal, holandský tím tesný náskok neudržal. V 83. minúte si na hranici šestnástky spravil priestor Berg a poslal duel do predĺženia. V ňom nakoniec uspel Ajax, keď v 114. minúte rozhodol Taylor.

Frankfurt si priviezol do domácej odvety so Saint-Gilloise remízu 2:2. V prvom polčase gól nepadol, no ihneď po zmene strán prehrával, keď sa presadil Puertas. Nemecký tím sa snažil dostať súper pod tlak, no nedarilo sa mu to a navyše v 80. minúte inkasoval druhýkrát. V závere už len skorigoval Ebimbe na konečných 1:2 pre hostí.

Futbalisti Slovana privítali rakúsky Sturm Graz.
Futbalový zázrak sa nekonal: Slovan prehral aj v odvete a končí v pohárovej Európe! Zobraziť článok

Dinamu Záhreb stačila po úvodnom víťazstve 1:0 na pôde Betisu Sevilla aj remíza 1:1 z domácej odvety. Do ďalšej fázy sa dostala aj Ženeva, ktorá po domácom bezgólovom výsledku zvíťazila na ihrisku bulharského Ludogorca Razgrad 1:0 vďaka zásahu Cognata už zo 6. minúty.

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml..
Kmotrík priznal trest aj problémy v štruktúrach klubu: Slovan má zákaz prestupov! Zobraziť článok