Experti sa pri Slafkovskom zhodujú: Čo potrebuje, aby prerazil?!

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) sa pripravuje na druhú sezónu v drese tímu Montreal Canadiens v zámorskej NHL, ktorá ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) sa pripravuje na druhú sezónu v drese tímu Montreal Canadiens v zámorskej NHL, ktorá bude v jeho prípade omnoho dôležitejšia než tá premiérová.

Trojica expertov Dom Luszczyszyn, Sean Gentille a Shayna Goldmanzová z portálu The Athletic analyzovali zostavu Habs a nastolili otázku, či bude mať talentovaný Košičan vplyv na výsledok tímu v ročníku 2023/2024. 

FOTOGALÉRIA: Čo potrebuje Slafkovský, aby prerazil?!

Slafkovský pre januárové zranenie kolena odohral v nováčikovskej sezóne iba 39 zápasov, zaznamenal v nich štyri góly a šesť asistencií. „Očakávalo sa od neho veľa, tak ako od každej jednotky draftu nováčikov. V jeho prípade o to viac, že pár mesiacov predtým zažiaril na medzinárodnej scéne. Jeho štatistiky mali ďaleko od pôsobivých. Dokonca boli najhoršie pri draftovej jednotke v modernej ére vrátane obrancov. Dosiahol iba 42 percent z očakávaných gólov pri hre piatich proti piatim,“ zhodnotili odborníci prvú sezónu Slováka v profilige.

„Žiaden hráč Montrealu v ostatnej sezóne nežiaril, ale Slafkovský aj tak zaostával za spoluhráčmi v útoku. Mohlo by mu pomôcť, že aj iné draftové jednotky sa v prvej sezóne trápili a v druhej už nie. Momentálne to s ním nevyzerá najlepšie, ale to sa môže zmeniť. Musí hrať s talentovanými spoluhráčmi a aj v presilovkách, aby mu stúpla sebadôvera. Potom už bude iba na ňom, aby si to udržal. Ak to dokáže, môže byť raz rozdielový hráč,“ myslia si experti.

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});