Fínsko sa na Kanadu naladilo bravúrne: Doslova rozstrieľalo Dánsko

Fínski hokejisti deklasovali v záverečnom zápase A-skupiny MS Dánsko 7:1. Domáci v Tampere nedali súperovi šancu, už po 1. tretine viedli ...
  • Zdroj: TASR/AP

Fínski hokejisti deklasovali v záverečnom zápase A-skupiny MS Dánsko 7:1. Domáci v Tampere nedali súperovi šancu, už po 1. tretine viedli 3:0. V severskom súboji prestrieľali Dánov 47:14.

FOTOGALÉRIA: Fínsko - Dánsko

Už pred stretnutím bolo isté, že Fíni obsadia v tabuľke tretie miesto a vo štvrťfinále ich čaká druhý tím "béčka" Kanada. Dáni mali už pred zápasom istotu nepostupového piateho miesta v skupine.

A-skupina:
Fínsko - Dánsko 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Góly:
3. Anttila (Matinpalo, Björninen), 4. Ohtamaa (Rantanen, Manninen), 19. Pokka (Seppälä, Kakko), 23. Björninen (Pesonen, Seppälä), 36. Lammikko (Seppälä), 39. Kapanen (Kakko, Suomela), 43. Matinpalo (Björninen, Oksanen) – 43. Ehlers (Krogsgaard, Gammelgaard). Rozhodovali: Holm (Švéd.), Sewell (V.Brit.) - Briganti (USA), Constantineau (Fr.), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 11.491 divákov.

Hráči Lotyšska na MS 2023.
Slovenský sen o štvrťfinále sa rozplynul: Chýbalo päť minút, ďalej ide Lotyšsko! Zobraziť článok

Fínsko: Larmi – Ohtamaa, Lehtonen, Koivisto, Määttä, Pokka, Seppälä, Matinpalo, Friman – Rantanen, Manninen, Hartikainen – Kapanen, Suomela, Kakko – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila, Björninen, Oksanen
Dánsko: Sörensen – Lassen, M. Lauridsen, Koch, Jensen Aabo, Gammelgaard, Krogsgaard, M. Jensen – N. Jensen, Russell, Ehlers – Bödker, Mölgaard, Storm – Asperud, Poulsen, Bau – Andersen, Olesen, Aagaard – Scheel

Hoci v stretnutí už o nič významné nešlo, domáci Fíni hrali naplno a so súperom nemali žiadne zľutovanie. Do zápasu vstúpili zostra a už v 4. minúte viedli 2:0. Potom hru rozkúskovali vylúčenia a tímy trochu vyšli z tempa. Domáci nevyužili tri presilovky za sebou, napriek tomu išli do prestávky za trojgólového náskoku, keď delovku Seppäläho tečoval pred bránkou Pokka. Dáni nedokázali zabrzdiť rozbehnutého favorita, ktorý si robil v útočnom pásme chvíľami, čo sa mu zachcelo. Lamikko skóroval dokonca vo vlastnom oslabení, poltucet zavŕšil na konci druhej tretiny Kapanen, ktorý blafákom "vykúpal" Sörensena. Dáni dokázali v treťom dejstve už len skorigovať výsledok, čestný úspech zaznamenal Ehlers.