Slávny herec i aktivista: Zomrel jeden z najlepších hráčov († 87) všetkých čias NFL

Vo veku 87 rokov zomrel legendárny hráč amerického futbalu a neskôr veľmi úspešný herec a tiež aktivista za občianske práva Jim Brown.
  • Zdroj: TASR/AP

Vo veku 87 rokov zomrel legendárny hráč amerického futbalu a neskôr veľmi úspešný herec a tiež aktivista za občianske práva Jim Brown.

FOTOGALÉRIA: Jim Brown

Šampión NFL z roku 1964 a držiteľ troch ocenení pre najužitočnejšieho hráča zámorskej ligy je považovaný za jedného z najlepších hráčov všetkých čias, príslušnú anketu časopisu Sporting News v roku 2002 vyhral. Zomrel vo štvrtok vo svojom dome v Los Angeles, oznámila na instagrame jeho žena Monique.

Brown strávil celú deväťročnú kariéru v NFL v rokoch 1957 až 1965 v tíme Cleveland Browns na pozícii running backa, za ten čas nevynechal ani jeden zápas a bol držiteľom mnohých rekordov. Športovú kariéru, za ktorú bol v roku 1971 uvedený do Siene slávy amerického futbalu, však ukončil prekvapivo na vrchole už ako 30-ročný a dal sa na hereckú dráhu. Objavil sa vo viac ako troch desiatkach hollywoodskych filmov, úlohy stvárnil napríklad v snímkach Tucet špinavcov, Bežiaci muž či Mars útočia!

"Jim Brown bol prakticky nezastaviteľný v akejkoľvek aréne. Na ihrisku, ako hollywoodsky hrdina alebo advokát občianskych práv. Brown bol sila," napísala agentúra AP.

"Legenda. Líder. Aktivista. Vizionár. Je nemožné opísať hlbokú lásku a vďaku, ktoré cítime vďaka tomu, že sme malinkou súčasťou Jimovho neuveriteľného života a odkazu," uviedol Brownov bývalý klub.

"Jim Brown bol nadaný športovec - jeden z najdominantnejších hráčov, ktorí sa kedy objavili na ihrisku, ale tiež kultúrna osobnosť, ktorá pomohla priniesť zmenu," povedal komisionár NFL Roger Goodell.

Mauro Chaulet prišiel o život po konflikte v brazílskom bare.
Brutálny konflikt skončil tragédiou: Brazílskeho bojovníka († 34) chladnokrvne zastrelili Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});