Studenič predviedol famózny gólový teč, bodoval aj Kňažko

Zo slovenských hokejistov pôsobiacich v nižšej zámorskej súťaži AHL sa v noci na nedeľu zapísali do bodovania Marián Studenič (24) a ...
  • Zdroj: twitter/Texas Stars

Zo slovenských hokejistov pôsobiacich v nižšej zámorskej súťaži AHL sa v noci na nedeľu zapísali do bodovania Marián Studenič (24) a Samuel Kňažko (20).

Studenič už v 4. minúte otvoril skóre duelu proti San Jose Barracuda. Jeho tím triumfoval vysoko 7:2 a patrí mu prvé miesto v Centrálnej divízii.

Dvadsaťštyriročný útočník v druhej tretine ešte asistoval Ryanovi Sheaovi na šiesty gól domácich a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Po 61 stretnutiach má na konte 43 bodov (18+25).

Kňažko zaznamenal asistenciu, no jeho Cleveland doma prehral s Hershey Bears 1:4. Dvadsaťročný obranca odohral v tejto sezóne 48 zápasov a dosiahol 21 bodov (1+20).

Slovenský hokejista Miloš Kelemen zaznamenal svoj prvý gól v NHL.