Koniec trénera Fabuľu v L. Mikuláši po 3 dueloch: Výpoveď esemeskou!

Rýchly proces! Iba tri mesiace a tri ligové zápasy nechali funkcionári Liptovského Mikuláša pri mužstve trénera Mareka Fabuľu (47). Tabuľkovo ...
  • Zdroj: TASR

Rýchly proces! Iba tri mesiace a tri ligové zápasy nechali funkcionári Liptovského Mikuláša pri mužstve trénera Mareka Fabuľu (47). Tabuľkovo posledný Tatran vstupoval pred jeho príchodom do zimnej prestávky so sedembodovým mankom na Skalicu. Po troch jarných zápasoch sa strata zvýšila na 10 bodov.

Vedeniu liptovského klubu došla trpezlivosť a po sobotňajšej prehre v Banskej Bystrici odvolalo Fabuľu z funkcie. Jeho bleskový koniec na lavičke k 25. februáru mu oznámili v rovnaký deň ponižujúcim spôsobom - esemeskou. Neskôr prišla druhá s termínom 28. február. V strede týždňa zavolali bývalého trénera Košíc, Podbrezovej či mongolského Derenu do Liptovského Mikuláša.

„Odovzdal som služobné auto a od pána prezidenta klubu som si prevzal písomnú výpoveď. Zmluvu sme neukončili, keďže sme sa nedohodli na podmienkach. Rokujem s právnikmi ako ďalej,“ povedal Fabuľa pre Nový Čas. Kontrakt trval do konca mája s možnosťou opcie. „S tým, že ak mužstvo nevypadne z najvyššej súťaže, klub môže spoluprácu predĺžiť.“

Tatranu nevyšiel vstup do jarnej časti ligy. Hneď v prvom zápase utrpel nešťastnú prehru s favorizovanou Trnavou (1:2), keď Spartak strelil víťazný gól z penalty dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. V druhom takzvanom šesťbodovom súboji prehrali Liptáci na ihrisku Skalice rozdielom triedy (0:3) a do tretice nestačili ani na nováčika z Banskej Bystrice. „Som z toho sklamaný. Vedenie mi vyčítalo, že nemám výsledky. Bol som pri mužstve iba tri mesiace. Počas prestávky prišli noví hráči, ktorých som vybral spolu so športovým riaditeľom. Stojím si za nimi. Narobili sme sa a natrápili. Mrzí ma, že sa naša spoločná práca tak rýchlo skončila,“ dodal Fabuľa.

Ešte rýchlejší vyhadzov zažil na začiatku tejto sezóny nemecký tréner Peter Hyballa, ktorý dostal v Trenčíne kopačky už po dvoch ligových zápasoch.

Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti.
Carlo Ancelotti to povedal natvrdo: Barcelona si nezaslúžila vyhrať! Zobraziť článok