Číslo, o ktorom sa mnohým môže len snívať: Messiho čaká 49. finále kariéry

Vyzerá to šialene, ale štatistika neklame. Kapitán argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi (35) má dnes nastúpiť na 49. finále ...

Vyzerá to šialene, ale štatistika neklame. Kapitán argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi (35) má dnes nastúpiť na 49. finále svojej neuveriteľne úspešnej kariéry. Jeden z najlepších hráčov planéty si má zahrať druhý titulový zápas MS, pričom v tom prvom, v roku 2014, vyhralo Nemecko 1:0 po predĺžení.

FOTOGALÉRIA: Messiho čaká 49. finále kariéry

Byť v dôležitom finále je niečo, o čom sníva každý futbalista. Lionelovi Messimu sa tento sen splnil neuveriteľných 48-krát. Dnes toto číslo posunie na 49-ku, v ceste za zlatom pritom stoja obhajcovia titulu z Francúzska. Zabrániť by mu v tom mohlo iba nečakané zranenie, alebo nebodaj choroba.

Všetko sa to začalo v roku 2005. V tom čase bol vo finále majstrovstiev sveta s reprezentáciou Argentíny do 20 rokov a dvoma gólmi pomohol zdolať Nigériu (2:1). Zatiaľ posledné finále si zahral koncom júla vo francúzskom Superpohári. V ňom jeho Paris Saint-Germain vyhral nad FC Nantes presvedčivo, rozdielom triedy 4:0. Lionel k tomu prispel jedným gólom.

Argentínsky loptový kúzelník sa môže pochváliť ešte jedným zaujímavým ukazovateľom - vyhral 30 z doterajších 48 finále! V prehľade sú zarátané majstrovstvá sveta, juhoamerický šampionát Copa América, európske a národné pohárové súťaže, olympijské hry, ako aj populárne majstrovstvá sveta klubov.