Môj dom, môj hrad: Košice vyrovnali semifinálovú sériu

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 4:2 vo štvrtom zápase semifinále play off Tipos extraligy. V sérii hranej na štyri ...
  • Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 4:2 vo štvrtom zápase semifinále play off Tipos extraligy. V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 2:2. Piaty duel je na programe v piatok od 18.30 v Spišskej Novej Vsi.

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí najskôr úspešne čelili viacerým šanciam Košičanov a v 8. minúte gólovo udreli, keď Burgess prestrelil brankára Janusa - 0:1. Ich náskok však trval iba 126 sekúnd, keďže Mikúš už po 13 sekundách využil prvú presilovku domácich - 1:1.

"Oceliari" išli do vedenia v 17. minúte po tom, čo Fejes zakončil únik dvoch proti jednému. V závere druhej časti skóroval aj košický kapitán Chovan, keď využil presilovku a upravil na 3:1. Košičania v záverečnej časti aktívne bránili dvojgólový náskok, no snaha Spišiakov napokon priniesla efekt. V 56. minúte zdramatizoval zápas Majdan, ktorý zblízka prekonal Janusa - 3:2. Spišiaci sa pokúsili vyrovnať aj v pomerne dlhej hre bez brankára, ale gól padol na opačnej strane, keď päť sekúnd pred koncom zápasu skóroval Fejes.

semifinále play off Tipos extraligy – štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Košice - HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 10. Mikúš (Slovák, Breton), 17. Fejes (Breton), 39. Chovan (Pollock, Bartánus), 60. Fejes (Pollock) - 8. Burgess (Bortňák), 56. Majdan (Valach, Kerbashian). Rozhodovali: Novák, Štefik - Durmis, Hercog, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
        /stav série: 2:2/
Košice: Janus - Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý - Chovan, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Pollock, Mikúš - Bartánus, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Havrila, Šimun

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Romaňák, Ališauskas, Björkung, Valach, Žiak - Hamráček, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashian, Majdan - Rapáč, Bortňák, Burgess - Vandas, Zöld, Džugan