Hororový zákrok na mladého Slováka: Hala stíchla, Kupec putoval z ľadu do nemocnice

Slovenskí hokejisti do 18 rokov živia stále nádej na štvrťfinále. Na MS do 18 rokov vo Fínsku však musia v poslednom zápase skupiny A ...
  • Zdroj: IIHF

Slovenskí hokejisti do 18 rokov živia stále nádej na štvrťfinále. Na MS do 18 rokov vo Fínsku však musia v poslednom zápase skupiny A zdolať Nórsko.

FOTOGALÉRIA: Martin Dendis

Po troch zápasoch patrí zverencom trénera Martina Dendisa štvrtá priečka, so skóre 3:18 sú bez jediného bodu. Po vysokej prehre s USA (0:9) a prehre s Lotyšskom (3:5), nestačili ani na domáce Fínsko, ktorému podľahli 0:4.

Titul v drese Třinca vybojovalo sedem Slovákov, ktorí si užívajú majstrovské oslavy.
Za šesť rokov majú 5 titulov: Kto z nich príde na šampionát? Zobraziť článok

Nepríjemný moment sa udial v úvode druhej tretiny. Domáci Heikki Ruohonen, autor druhého fínskeho gólu, nešetrne narazil na mantinel obrancu Samuela Kupca.

Trenčiansky beh zostal ležať na ľade a všetkých v hale vystrašilo, keď domáci organizátori natiahli čierne plachty okolo zraneného Kupca. Napokon ho na nosidlách odniesli z ľadu a mladého obrancu následnej transportovali na vyšetrenia do nemocnice. Podľa informácii zo slovenského tábora je v poriadku a nemá žiadne vážnejšie zranenia. Ruohonen dostal za svoj zákrok trest päť minút plus do konca stretnutia.

Martin Pospíšil je v kontakte so šéfom zväzu Šatanom.
Craig Ramsay: Pospíšil? Má sa na čo tešiť! Zobraziť článok

Slovákov čaká posledný zápas v skupine v utorok o 13.00 hod proti Nórsku.