Košice získali prvý semifinálový bod, hetrik Slováka

Hokejisti HC Košice vyhrali v treťom semifinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad Spišskou Novou Vsou 6:2.
  • Zdroj: TASR/František Iván

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy znížili stav na 1:2. Štvrtý duel je na programe v stredu opäť v Košiciach.

"Oceliari" rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď troma gólmi zlomili odpor súpera. V tretej tretine znížil Dávid Romaňák, ale Tomáš Mikúš dal o 91 sekúnd neskôr štvrtý gól domácich. Piaty strelil Marek Slovák, ktorý ním zavŕšil svoj hetrik. Všetky zaznamenal v početnej výhode. Spišiaci potom ešte znížili zásluhou Juraja Majdana, ale posledné slovo mal Brett Pollock.

semifinále play off Tipos extraligy – tretí zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Košice - HK Spišská Nová Ves 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)
Góly:
24. Fejes, 29. Slovák (Pollock, Chovan), 33. Slovák (Mikúš), 46. Mikúš (Pollock), 49. Slovák (Mikúš, Breton), 58. Pollock – 45. Romaňák (Rapáč, Merežko), 57. Majdan (Merežko). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Orolin, Jedlička – Mihálik, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 6124 divákov.

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Šedivý, Ferenc, Hudec – Fejes, Berger, Chovan – Mikúš, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Bartánus – Šimun, Havrila, Jokeľ

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (49. Surák) – Romaňák, Merežko, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Burgess – Drábek, Kerbashian, Bakoš – Majdan, Bortňák, Rapáč – Džugan, Myklucha, Vandas