Monumentálna záchrana Bochumu, zmazal trojgólové manko: Bero skóroval v rozstrele

Futbalisti VfL Bochum sa udržali v nemeckej Bundeslige. V odvete baráže zmazali na ihrisku Fortuny Düsseldorf trojgólové manko z prvého ...

Futbalisti VfL Bochum sa udržali v nemeckej Bundeslige. V odvete baráže zmazali na ihrisku Fortuny Düsseldorf trojgólové manko z prvého zápasu a po triumfe 3:0 uspeli v jedenástkovom rozstrele 6:5.

V ňom svoj pokus premenil aj slovenský reprezentant Matúš Bero, ktorý odohral za Bochum celý zápas.

Hrdinom hostí bol rakúsky stredopoliar Kevin Stöger, ktorý najskôr asistoval pri oboch presných zásahoch Philippa Hofmanna a gólom na 3:0 z pokutového kopu v 70. minúte poslal zápas do predĺženia. V ňom sa skóre nezmenilo a tak nasledoval rozstrel, v ktorom Bero uspel v druhej sérii a v siedmej potom o prehre Düsseldorfu rozhodol nepremenený pokus japonského obrancu Takašiho Učina.

Bochum obsadil v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže 16. miesto, Düsseldorf bol tretí v druhej lige. Postup medzi elitu si priamo vybojovali prvé dva tímy FC St. Pauli a Holstein Kiel, z Bundesligy zostúpili 1. FC Kolín a Darmstadt.

Baráž o účasť v Bundeslige - odveta:

Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum 0:3 po predĺžení (0:3, 0:1), 5:6 v rozstrele z 11 m

Góly: 18. a 66. P. Hofmann, 70. Stöger (z 11m)/Bero za hostí celý zápas/

/prvý zápas: 3:0, Bochum sa udržal v Bundeslige/

Tréner Slovenska Francesco Calzona počas tlačovej konferencii.
Nominácia na EURO sa začína formovať: Premiérová pozvánka pre 3 hráčov! Zobraziť článok

Hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st..
Slovan štartuje letnú prípravu: Takto vyzerá ich program pred Ligou majstrov Zobraziť článok

Michal prezradil, že jeho otca čaká operácia.
Syn športového moderátora Dušana Gabániho prehovoril o jeho stave: Otca čaká operácia srdca! Zobraziť článok