Slovan štartuje letnú prípravu: Takto vyzerá ich program pred Ligou majstrov

Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava odštartuje letnú prípravu na novú sezónu v pondelok 10. júna.
  • Zdroj: TASR

Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava odštartuje letnú prípravu na novú sezónu v pondelok 10. júna.

"Belasí" sa budú pripravovať v domácich podmienkach, ale aj v Šamoríne i na sústredení v Rakúsku. Mužstvo Vladimíra Weissa st. odohrá prípravné stretnutia s Ludogorcom Razgrad, Linzom a Klužom.

Slovanisti sa prvýkrát po dovolenkách a individuálnych tréningových plánoch zídu 10. júna na úvodnom zraze na Tehelnom poli. V čase európskeho šampionátu nebudú na začiatku k dispozícii hráči, ktorí budú nominovaní na ME v Nemecku. Po úvode v domácich podmienkach sa slovanisti presunú na prvé sústredenie do x-Bionic v Šamoríne, ktoré potrvá od 13. do 18. júna.

Od 20. do 30. júna sa bude mužstvo pripravovať v známych podmienkach v rakúskom Windischgarstene, kde našlo zázemie už v predošlých rokoch. V Rakúsku odohrá tri prípravné stretnutia - 23. júna s Ludogorcom Razgrad, bulharským majstrom a účastníkom jarného play off Európskej konferenčnej ligy, 26. júna s Blau-Weiss Linz, zástupcom rakúskej Bundesligy a 29. júna s CFR Kluž, rumunským vicemajstrom.

Po návrate zo sústredenia má úradujúci slovenský majster naplánovanú generálku na Tehelnom poli. Predbežný dátum je v stredu 3. júla. Súper i presný termín sú vo finálnom štádiu rokovaní, po potvrdení bude klub informovať prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov.

Slovan bude v novej sezóne opäť reprezentovať slovenský futbal v Lige majstrov, ktorá bude mať nový formát a do skupinovej fázy postúpi až 36 tímov. Začne v 1. predkole (prvé zápasy 9./10. júla, odvety 16./17. júla). Meno súpera spozná na žrebe, ktorý je na programe 18. júna v Nyone. Informoval o tom web skslovan.com.

Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava (zdroj: skslovan.com):

10. jún: úvodný zraz a začiatok letnej prípravy na štadióne Tehelné pole

13. až 18. júna: sústredenie v x-Bionic v Šamoríne

20. až 30. júna: sústredenie v tréningovom centre vo Windischgarstene v Rakúsku

23. jún: Ludogorec – ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

26. jún: Blau-Weiss Linz – ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

29. jún: CFR Kluž - ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

3. júl: predbežný termín generálky, súper v štádiu riešenia

Bývalý anglický futbalista a v súčasnosti tréner Wayne Rooney.
Legendárny Angličan s ďalšou trénerskou šancou: Povedie TENTO tím! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk