Skvelá noc Slovákov v NHL: Bodovali hneď traja naši hokejisti!

Slovenský hokejista Martin Pospíšil prispel v noci na nedeľu v NHL gólom k triumfu Calgary nad Montrealom 5:2.

V drese hostí si pripísal asistenciu Juraj Slafkovský. Erik Černák sa podieľal asistenciou na triumfe Tampy Bay na ľade Floridy 5:3.

Pospíšil v 28. minúte po prihrávke Jonathana Huberdeaua strelou do odkrytej bránky zvýšil na 3:0 pre Calgary. Dva góly Flames vsietil Mikael Backlund. Pospíšil strávil na ľade 12:20 min a zaznamenal plusový bod. Slafkovský odohral 21:09 min a mal mínusový bod.

Bývalý reprezentant Richard Lintner
Lintner má pred MS v Česku skvelé správy: Slovensko, tras sa! Zobraziť článok

Černák asistoval pri úvodnom góle Tampy vo floridskom derby. Strelil ho už po 20 sekundách Steven Stamkos, ktorý mal v zápase bilanciu 2+2. Černák absolvoval 22:10 min a do štatistík mu pribudli dve plusky.

Washington v zostave s obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazil vo Vancouveri 2:1. O zisku dvoch bodov pre Capitals rozhodol Alexander Ovečkin, pre ktorého to bol už 841. presný zásah v profilige. New Jersey so Šimonom Nemcom prehralo na ľade Arizony 1:4, Seattle s Tomášom Tatarom podľahol rovnakým pomerom doma Nashvillu.

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v sobotňajšom stretnutí v Pittsburghu 7:4 a upevnili si vedúce postavenie v Metropolitnej divízii. Artemij Panarin sa pod víťazstvo "jazdcov" podpísal dvoma gólmi a tromi asistenciami, jeho spoluhráč Chris Kreider mal bilanciu 1+2.

Zuzana Kardošová
Záhadné zmiznutie fitnessky Kardošovej zo sociálnych sietí: Po 8 mesiacoch priznala ťažký boj! Zobraziť článok

Ottawa zvíťazila na ľade New Yorku Islanders 4:3 po predĺžení. Najvýraznejší podiel na výhre Senators mal kapitán Brady Tkachuk, ktorý zaznamenal hetrik. Tromi asistenciami sa blysol nemecký útočník Tim Stützle. Ottawa dokázala otočiť z 1:2 na 3:2, no 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia Bo Horvat. Center elitného útoku Islanders však v extračase fauloval a z následnej presilovej hry skompletizoval Tkachuk svoj hetrik.

V ďalšom zápase Detroit zdolal Buffalo 4:1. Red Wings ukončili sedemzápasovú sériu prehier a získali dôležité body v boji o druhú voľnú kartu do play off vo Východnej konferencii.

Na snímke slovenská atlétka Viktória Forsterová.