Nitra doma deklasovala Slovan Bratislava, Spišiaci prerušili negatívnu sériu

Hokejisti HK Poprad dosiahli v piatkovom zápase na ľade HC 19 Humenné 10. víťazstvo po sebe a na prvom mieste Tipos extraligy majú 9-bodový ...
  • Zdroj: TASR

Hokejisti HK Poprad dosiahli v piatkovom zápase na ľade HC 19 Humenné 10. víťazstvo po sebe a na prvom mieste Tipos extraligy majú 9-bodový náskok. Na druhom a treťom mieste sú bodovo vyrovnané tímy Michaloviec a Spišskej Novej Vsi. Spišiaci ukončili v domácom zápase proti Zvolenu sériu siedmich prehier, keď triumfovali 4:3 po predĺžení.

FOTOGALÉRIA: Nitra - Slovan

Hráči Nových Zámkov naplno bodovali v Banskej Bystrici. Ich víťazstvo 2:1 znamenalo predĺženie zriedkavo vídanej série, v ktorej vo vzájomných zápasoch už deviatykrát po sebe zvíťazili hostia. Brankár Pavel Kantor bol blízko k druhému čistému kontu v sezóne, no v čase 58:57 ho oň pripravil Carter Turnbull.

Hráči Spišskej Novej Vsi ukončili nielen sériu siedmich prehier, ale aj päťzápasové čakanie na domáce víťazstvo. Proti Zvolenu sa tromi bodmi blysol Olivier Archambault, ktorý pridal k dvom asistenciám víťazný gól v predĺžení. Skóre otvoril obranca Zvolena Daniel Gachulinec, pre ktorého to bol prvý gól po príchode zo Slovana zároveň aj prvý v sezóne.

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák začal s vedením New Yorku Rangers rokovať o predĺžení spolupráce.
Prestupová bomba: Halák sa vracia na Slovensko! Zobraziť článok

Hokejisti HC Košice potvrdili, že na klziskách súperov sú jedno z najčastejšie bodujúcich mužstiev. Získali na nich už 37 bodov (doma 38) a v tomto ukazovateli je lepší len Poprad - 38. "Oceliari" triumfovali na ľade Liptovského Mikuláša 3:0, pričom čistým štítom nadviazali na nedávne víťazstvo v Nových Zámkoch 4:0. Liptáci prestrieľali Košičanov 39:25, no brankára Dominika Riečického neprekonali. Ten dosiahol 2. čisté konto v sezóne a 10. v extraligovej kariére.

Hráči Slovana Bratislava utrpeli v Nitre najvyššiu prehru pod vedením Petra Oremusa. Gólom Samsona Mahboda síce viedli 1:0, no odvtedy už dávali góly iba domáci, ktorí sa gólovo presadili sedemkrát. Dvomi presnými zásahmi sa prezentoval Samuel Buček, ktorý si upevnili pozíciu najproduktívnejšieho hráča súťaže (54 bodov). Úspešnú premiéru po príchode z Košíc absolvoval útočník Róbert Bačo, ktorý sa okrem víťazstva tešil aj z tretieho gólu v sezóne.

V Trenčíne bolo na programe derby dvoch Dukiel, ale zápas proti Michalovciam sa napokon neuskutočnil. Dôvodom bola technická porucha ľadovej plochy.

Všetci museli opustiť priestory štadióna a v pohotovosti boli aj záchranné zložky.
V Trenčíne sa zápas neodohral: V pohotovosti boli všetky záchranné zložky! Čo sa stalo? Zobraziť článok

TEL - 44. kolo, sumáre:

HC 19 Humenné - HK Poprad 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
42. Vaško (Lapšanský, Sredl), 45. Kuru (Paršin, Pereskokov) – 32. Coulter, 32. Calof, 35. Bjalončík (Calof), 37. Coulter (Kotvan, Brincko), 58. Záborský (Calof, Brincko). Rozhodovali: Konc, Žák – Hajnik, Pribula, vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Ťavoda 5+DKZ - Betker 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, 2073 divákov.

HK Spišská Nová Ves - HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
12. Majdan (Myklucha, Nellis), 23. Nellis (Archambault, Ališauskas), 46. Rapáč (Bakoš, Archambault), 61. Archambault - 9. Gachulinec (Fortin, Bondra), 27. Fortin (Bondra, Kolenič), 50. Hain (Bondra, Kupsky). Rozhodovali: Novák, Snášel - Jurčiak, Bogdaň, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2234 divákov

HC 05 Banská Bystrica - HC MIKRON Nové Zámky 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
59. Turnbull (Wilkins) - 6. Ružek (Kováč, Barto), 54. Michnáč (Prokeš, Johnson). Rozhodovali: T. Orolin, Crman - Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2113 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
14. Chovan (Bartánus, Lalonde), 31. Pollock (Jääskeläinen), 60. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan). Rozhodovali: Výleta, Fridrich - Šoltés, Stanzel, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 830 divákov.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
15. Čederle (Gajdoš), 19. Gajdoš (Gates), 24. Jackson (Gill, Čederle), 29. Bačo (Pobežal), 31. Buček (Gates), 51. Jackson (Gates, Gajdoš), 60. Buček (Bajtek, Gajdoš) – 10. Mahbod. Rozhodovali: Jobbágy, Korba - Ordzovenský, Hercog, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 3516 divákov

Reprezentant sa mal na diskotéke pobiť.
Reprezentant Žabka má problémy: Mladíkovi dokalíčil tvár! Exkluzívne foto z nemocnice Zobraziť článok