Andreas Žampa zlomil prekliatie: Po dvoch rokoch opäť v druhom kole!

Slovenský lyžiar Andreas Žampa postúpil do druhého kola obrovského slalomu svetového pohára alpských lyžiarov v Bansku.
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

V bulharskom stredisku obsadil v sobotu 27. miesto a bol jedenásť stotín sekundy nad hranicou postupu.

Najrýchlejší čas dosiahol Švajčiar Marco Odermatt. Na lídra disciplíny i celkového poradia SP stratil Žampa 3,01 sekundy. Druhý najrýchlejší bol Alexander Steen Olsen z Nórska (+0,35 s) a najlepšiu trojku doplnil Manuel Feller z Rakúska so stratou 47 stotín sekundy.

Žampa postúpil do druhého kola po vyše dvoch rokoch, naposledy to dokázal v decembri 2021. V talianskej Alta Badii bol vtedy v "obráku" na 23. mieste. V Bansku bol v druhom kole obrovského slalomu aj pred piatimi rokmi, keď skončil na 26. pozícii.

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová.
Kuzminovej unikla stíhačka o chlp, suverénna dominancia Francúzok Zobraziť článok