Fantastická Chladoňová! Na MS v cyklokrose vybojovala medailu

Slovenská reprezentantka Viktória Chladoňová získala bronzovú medailu v kategórii junioriek na majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom ...

Slovenská reprezentantka Viktória Chladoňová získala bronzovú medailu v kategórii junioriek na majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom Tábore.

Spolu s Britkou Cat Fergusonovou a Francúzkou Celiou Geryovou bojovali o medaily a do záverečného z troch kôl išli všetky tri pretekárky bok po boku. Z titulu sa napokon tešila Geryová pred Fergusonovou, 17-ročná Slovenka skončila s mankom štrnástich sekúnd na víťazku na bronzovom stupienku.

Viky Chladoňovú čaká štart na MS
Viky Chladoňovú čaká dnes štart na MS: Sagan v sukni zabojuje o historický úspech! Zobraziť článok

Výsledky MS v cyklokrose:
juniorky:
Celia Geryová (Fr.) 37:01 min, 2. Cat Fergusonová (V. Brit.) +5 s, 3. Viktória CHLADOŇOVÁ (SR) +14, 4. Puck Langenbargová (Hol.) +1:04 min, 5. Kateřina Douděrová (ČR) +1:12, 6. Vida Lopezová (USA) +1:54 ..., 13. Dorota VOJTÍŠKOVÁ +2:56, 29. Sofia UNGEROVÁ (obe SR) +4:15