Rozprávkový debut a paráda opory: Slovenské tenistky zdolali Argentínu a tešia sa na aprílového súpera

Po úvodnej piatkovej dvojhre bola nálada na bode mrazu. Slovenská jednotka prehrala s argentínskou dvojkou a nezlepšilo sa to ani po ...

Po úvodnej piatkovej dvojhre bola nálada na bode mrazu. Slovenská jednotka prehrala s argentínskou dvojkou a nezlepšilo sa to ani po prvom sete druhej dvojhry, ktorý naša prehrala 3:6...

Potom však znovu objavila v sebe srdce bojovníčky naša dvojka Viktória Hrunčáková, ktorá po parádnom obrate zdolala jednotku súperiek Nadiu Podoroskú, takže sa rozhodovalo v sobotu. Na úvod šokoval kapitán Matej Lipták nasadením najmladšej členky tímu, iba 16-ročnej Renáty Jamrichovej, ktorá zmietla hráčku prvej stovky, aby postupovú definitívu spečatila vydretým víťazstvom opäť bojovníčka Hrunčáková, ktorá odmietla hrať tretí zápas!

Do útoku v sobotu zavelila mladučká Jamrichová, ktorá argentínskej jednotke dovolila na harde v bratislavskom NTC uhrať iba päť gemov. V prvom sete proti súperke, ktorá je vo svetovom rebríčku WTA o 532 miest vyššie, dominovala tak, že mnohí v hľadisku nechápali. Skvele podávala i returnovala a nerobila takmer žiadne nevynútené chyby, jej údery mali ideálnu dĺžku.

Po Jamrichovej zázraku nastúpila na svoj druhý zápas Hrunčáková, ktorá začala dobre, no nakoniec prvý set s Rierovou prehrala a dobre to s ňou nevyzeralo ani v úvode druhého setu. Slovenka však nezložila zbrane, otočila na 4:3 a v koncovke slávila úspech, takže sa rozhodovalo v treťom sete. V ňom siahala slovenská dvojka na dno svojich síl, no zápas dotiahla do víťazného konca. „Je to jedno z mojich najcennejších víťazstiev v Pohári Billie Jean Kingovej. Rierová je totiž presne typ hráčky, ktoré nemám rada. Navyše na začiatku mi nešli nohy ani servis. Vedela som, že sa s ňou nemôžem púšťať do dlhých výmen a musím hrať rýchlo i agresívne. Veľmi ma teší, že som vybojovala rozhodujúci bod, diváci vytvorili skvelú atmosféru,“ povedala Viki, ktorá sa zaslúžila o dva body.

Radosť slovenských reprezentantiek
Prišla, videla a zvíťazila: Ako zdolala 610. hráčka rebríčka 78. Zobraziť článok

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták priznal, že nečakal takú kvalitu od argentínskej dvojky. „Mám veľkú radosť z tohto víťazstva, ktoré sa nerodilo ľahko. Rozhodol som sa postaviť Renátu a bol to výborný ťah. Podoroskú to dostalo pod tlak. Renča sa svojimi výkonmi pýtala na kurt. Otázkou bolo iba to, kedy dostane šancu. Proti hráčke z prvej svetovej stovky zahrala vynikajúco, takmer bezchybne. A Viki sa proti Rierovej dlho trápila, bola unavená a stuhnutá. Opäť však ukázala, čo pre ňu znamená hrať za Slovensko v tímových súťažiach, dala do toho srdce,“ pridal svoje hodnotenie kapitán.

Výhra 3:1 nad Argentínou znamená, že Slovenky budú v apríli 2024 bojovať o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Meno svojho súpera sa dozvedeli po nedeľnom žrebe, ktorý sa skončil po uzávierke tohto vydania.

Na snímke slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa raduje po výhre 6:1, 6:4.
Skvelý výkon slovenských tenistiek: Budú bojovať o finálový turnaj! Zobraziť článok