Skvelý výkon slovenských tenistiek: Budú bojovať o finálový turnaj!

Slovenské tenistky budú v apríli 2024 bojovať o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej.

V dueli o účasť vo svetovej skupine totiž zdolali Argentínu 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Juliu Rierovú 3:6, 6:4, 6:4.

Slovenky sa dozvedia meno súpera v kvalifikácii v nedeľu 12. novembra, keď je v dejisku tohtoročného finálového turnaja v Seville na programe žreb.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje so sobíkom na pódiu triumf.
Dojemné gesto od Vlhovej: TAKTO pomenovala svojho víťazného soba Zobraziť článok

Hrunčákovej vyšiel úvod zápasu s Rieeovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1. Argentínčanka však v ďalších minútach získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal jej korisťou. Rierová ťažila z dobrého pohybu po dvorci, rovnako ako v piatkovom víťaznom zápase proti Anne Karolíne Schmiedlovej účinne využívala stopbaly.

V úvode druhého dejstva opäť prelomila Hrunčákovej podanie a následne potvrdila brejk. Hrunčáková však nezložila zbrane, otočila na 4:3 a v koncovke slávila úspech. V desiatom geme premenila druhý setbal a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

Kelly Piquet je často označovaná ako najkrajšia Brazílčanka.
Pikantné fotky Verstappenovej priateľky: Najkrajšia žena Brazílie, píšu fanúšikovia Zobraziť článok

V ňom Hrunčáková odskočila súperke na 3:0 a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo na zápase. V deviatom geme neuhrala ani fiftín, no za stavu 5:4 využila druhý mečbal.