Hviezda NBA jasá: Nová zmluva prinesie takmer 200 miliónov dolárov!

Grécky basketbalista Jannis Antetokunmpo sa dohodol s klubom NBA Milwaukee Bucks na predĺžení spolupráce. Podľa AFP podpísal nový trojročný ...
  • Zdroj: TASR/AP

Grécky basketbalista Jannis Antetokunmpo sa dohodol s klubom NBA Milwaukee Bucks na predĺžení spolupráce. Podľa AFP podpísal nový trojročný kontrakt v celkovej hodnote 186 miliónov amerických dolárov.

Na základe novej zmluvy zostane dvojnásobný najužitočnejší hráč súťaže (MVP) v klube minimálne do konca sezóny 2026/2027. Kontrakt zahrňuje aj opciu na ročník 2027/2028, ak by ju nevyužil, môže sa stať v júli 2027 vo veku 32 rokov voľným hráčom. Dvadsaťosemročný krídelník potvrdil predĺženie zmluvy na sociálnej sieti X (predtým Twitter).

Juraj Koval je v hokeji aktívny od roku 2005.
Športová revolúcia Juraja Kovala: Po hokejových úspechoch chce s Banskou Bystricou zlato v basketbale Zobraziť článok

Antetokunmpa draftovali Bucks v roku 2013 v 1. kole z 15. miesta a v Milwaukee strávil celú svoju doterajšiu profiligovú kariéru. V roku 2021 doviedol tím k zisku titulu, Bucks vtedy zdolali vo finále Phoenix Suns 4:2 na zápasy. Hviezdny Grék sa stal MVP finálovej série. V minulej sezóne mal v 63 zápasoch základnej časti bilanciu 31,1 bodu, 11,8 doskoku a 5,7 asistencie na zápas.

Milwaukee odštartuje nový ročník NBA v noci na piatok domácim súbojom s Philadelphiou.

 

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});