Obrovská senzácia: Česi šokovali volejbalový svet!

Obrovskou senzáciou sa skončil svetový šampionát plážových volejbalistov. Majstrami sveta sa stali Česi Ondřej Perušič (29) a David Schweiner ...

Obrovskou senzáciou sa skončil svetový šampionát plážových volejbalistov. Majstrami sveta sa stali Česi Ondřej Perušič (29) a David Schweiner (29), ktorí ledva postúpili zo základnej skupiny. V play-off však excelovali, porazili aj dva najvyššie nasadené páry a môžu sa tešiť zo životného úspechu.

V základnej časti vyhrali len jeden duel a strachovali sa o postup. Do play-off sa predrali z úplne posledného možného miesta. V ňom však vyhrali všetkých päť stretnutí a po finálovom víťazstve sa zapísali zlatým písmom do histórie českého športu.

„Vzhľadom na to, že sú to na 99,9 percenta naše posledné MS, je to pekný koniec,“ vyhlásil Schweiner. Český pár sa chce rozlúčiť na budúcoročnej olympiáde v Paríži, na ktorú sa týmto kvalifikoval.

Na snímke tréner Dušan Radolský a asistent trénera Jozef Šuran.
Mŕtvica v aute! Trénera futbalovej reprezentácie Slovenska viezla z D1 záchranka Zobraziť článok