Slafkovský bodoval už v prvom zápase: Nádherná prihrávka bekhendom mala oči

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (19) zaznamenal jednu asistenciu v úvodnom zápase Montrealu v novom ročníku NHL. Na ľade Toronta ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (19) zaznamenal jednu asistenciu v úvodnom zápase Montrealu v novom ročníku NHL. Na ľade Toronta sa napokon tešili domáci Maple Leafs, ktorí aj zásluhou hetriku Austona Matthewsa zvíťazili nad Canadiens 6:5 po samostatných nájazdoch.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Slafkovský nastúpil na krídle druhej formácie a na ľade odohral celkovo 15:25 minút. V zápase si pripísal aj plusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky. V 22. minúte sa zapojil do prečíslenia, v ktorom bekhendom posunul puk pred bránku na Alexa Newhooka, ktorý strelil svoj prvý gól v drese Canadiens. Hostia síce viedli 2:0 aj 5:3, no napokon si v súboji dvoch historicky najúspešnejších klubov pripísali iba bod.

"Javorové listy" vyrovnali aj vďaka hetriku Matthewsa na 5:5 a v samostatných nájazdoch sa presadil iba Mitch Marner. Pre Matthewsa to bol už druhý hetrik v úvodnom zápase sezóny, prvý dosiahol ako nováčik v roku 2015. Duel spestrila aj pästná výmena Ryana Reavesa s Arberom Xhekajom.

Hráči Bostonu zdolali na domácom ľade Chicago 3:1. Dvomi gólmi sa v drese Bruins zaskvel český útočník David Pastrňák. Jediný gól hostí zaznamenal Connor Bedard, no jeho gól zo 6. minúty Blackhawks nepomohol.

Na snímke radosť hokejistov Banskej Bystrice z výhry.
Do Banskej Bystrice prichádzajú skúsenosti z NHL: Nová superhviezda TIPOS extraligy? Zobraziť článok

Do novej sezóny víťazne vstúpili aj hráči Caroliny, ktorí si doma poradili s Ottawou 5:3. V ofenzívne ladenom zápase videli diváci celkovo 72 striel na bránku (42:30) i dva góly v oslabení (1:1).

Okrem Boesera, ktorý dosiahol bilanciu 4+0, mal na presvedčivom víťazstve Vancouveru nad Edmontonom výrazný podiel aj jeho spoluhráč J. T. Miller. K jednému gólu pridal štyri asistencie. Najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Connor McDavid prihral Leonovi Draisaitlovi na jediný gól hostí.

Ružička prihral na prvý gól Calgary v ročníku. V 13. minúte bol súčasť presilovkovej formácie a po jeho asistencii otvoril skóre Andrew Mangiapane. Slovenský útočník hral na poste centra štvrtej formácie, na ľade strávil 10:45 minút.

Vedenie NHL vydalo oficiálny zákaz nosenia prvkov podporujúcich komunitu LGBTI.
NHL vydala oficálne rozhodnutie: Zákaz podpory LGBT! Zobraziť článok

Tatar odohral za Colorado 9:55 min. a okrem asistencie si pripísal aj jeden hit a dva získané puky. Prvý bod v sezóne dosiahol počas hry domácich bez brankára, keď po jeho asistencii uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky Miles Wood.

Výsledky:

Carolina - Ottawa 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 23. Bunting (S. Aho II, DeAngelo), 38. Teräväinen (Nečas, Skjei), 41. J. Staal (Martinook), 48. Skjei (Fast, J. Staal), 52. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis) – 4. M. Joseph (Zub, Kelly), 46. Kelly (M. Joseph), 46. Stützle.

Toronto - Montreal 6:5 sn (0:1, 3:1, 2:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Gregor (Klingberg), 35. Matthews (Marner, Tavares), 40. Nylander (Klingberg, Tavares), 56. Matthews (Tavares, Rielly), 59. Matthews (Nylander), rozh. náj. Marner – 4. Evans, 22. Newhook (Slafkovský, Dach), 45. Caufield (Matheson, Suzuki), 46. Newhook (Xhekaj, Dach), 52. Ylönen (Harvey-Pinard).

Boston - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Frederic (Carlo, Poitras), 34. Pastrňák (Lucic), 60. Pastrňák (Marchand, McAvoy) – 6. Bedard (Hall, Donato).

Calgary - Winnipeg 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 13. Mangiapane (Ružička, Hanifin), 18. Weegar (Zadorov, Duehr), 34. Andersson (E. Lindholm), 59. Lindholm (Mangiapane, Huberdeau), 60. Mangiapane (Huberdeau) – 15. Connor (Samberg, Pionk), 32. Iafallo (DeMelo, Lowry), 55. Scheifele (Morrissey).

Los Angeles - Colorado 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 27. Grundström (Danault), 40. Byfield – 8. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 23. Makar (MacKinnon, Rantanen), 24. Rantanen (Toews, MacKinnon), 45. Rantanen (J. Johnson, Makar), 57. Wood (Colton, Tatar).

Vancouver - Edmonton 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 9. Garland (E. Pettersson, Juulsen), 12. Boeser (J. Miller, Di Giuseppe), 25. Boeser (J. Miller, Hronek), 28. Boeser (E. Pettersson, Kuzmenko), 32. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 46. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 47. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 55. Joshua (Lafferty, Höglander) – 29. Draisaitl (McDavid, Bouchard).