Do Banskej Bystrice prichádzajú skúsenosti z NHL: Nová superhviezda TIPOS extraligy?

Kanadský hokejista Luke Adam (33) sa stal novou akvizíciou HC´05 Banská Bystrica. Tridsaťtriročný útočník má na konte aj 90 zápasov v ...
  • Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Kanadský hokejista Luke Adam (33) sa stal novou akvizíciou HC´05 Banská Bystrica. Tridsaťtriročný útočník má na konte aj 90 zápasov v zámorskej NHL.

"Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť. Očakávania sú od neho veľké. Verím, že sa rýchlo adaptuje v našom tíme aj v lige a bude pre nás rozdielový hráč," povedal pre klubový web športový manažér Ľuboš Pisár. Kanadský center odštartoval ligový ročník v drese českej Plzne, za ktorú odohral sedem stretnutí s bilanciou 0+2.

Predtým pôsobil sedem sezón v nemeckej DEL, v ktorej obliekal postupne dresy Mannheimu, Düsseldorfu, Norimbergu, Iserlohnu a Straubingu. Najúspešnejší bol jeho angažmán v Mannheime, keď nazbieral v základnej časti 38 bodov (16+22), v play off pridal 13 bodov v 14 dueloch a prispel tímu k zisku majstrovského titulu.

V sezóne 2009/10 získal po boku Alexa Pietrangela, Taylora Halla či Jordana Eberleho s "javorovými" listami striebornú medailu na juniorskom svetovom šampionáte.

Lionel Messi.
Messi dostal nečakanú ponuku: Obnovenie legendárnej rivality? Zobraziť článok

Práve v Nemecku ho sledoval aj terajší tréner "baranov" Doug Shedden, ktorý v rokoch 2017 až 2022 viedol nemecký Ingolstadt: "Myslím, že ostatným týmto vysielame signál, keďže získavame hráča, ktorý bude podľa môjho názoru hviezdou v tejto lige. S tým, čo má za sebou a kde hrával, bude zrejme prevyšovať našu súťaž.

Je skvelé, že majitelia klubu to pomohli urýchliť a mohli sme ho podpísať. Poznám ho asi od dvoch rokov, jeho otec a ja sme boli veľmi dlhú dobu najlepší priatelia a stále sme dobrí kamaráti. Samozrejme, sledoval som Lukeovu kariéru a získavame v ňom hráča, ktorý náš tím určite zlepší."

Naopak, na mesačnej skúške pod Urpínom neuspel francúzsky obranca Olivier Dame-Malka.

Paige Spiranac je bývalou profesionálnou golfistkou.
Som fantáziou každého chlapa, tvrdí: Najsexy športovkyňa sveta? Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});