Čistky v Slovane pokračujú: Po Pardavom padla ďalšia hlava

Padla ďalšia hlava! Včera popoludní odvolalo vedenie hokejového klubu HC Slovan Bratislava hlavného trénera Jána Pardavého (52).
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Padla ďalšia hlava! Včera popoludní odvolalo vedenie hokejového klubu HC Slovan Bratislava hlavného trénera Jána Pardavého (52).

FOTOGALÉRIA: Pardavý skončil na lavičke Slovana Bratislava!

Bola to reakcia na slabý začiatok sezóny, keď Slovan v extralige zo štyroch zápasov tri stretnutia prehral a inkasoval 21 gólov.

Zemetrasenie v kabíne belasých sa však týmto neskončilo. Akcionári klubu sa dnes dohodli na predčasnom ukončení spolupráce aj so športovým riaditeľom Otom Haščákom (59).

Tréner Ján Pardavý má stále dôveru Slovana.
Ikony hokejového Slovana o tragickom štarte do sezóny: Čo radia vedeniu belasých! Zobraziť článok

"Príčiny neuspokojivého štartu do sezóny sme riešili s akcionármi klubu už niekoľko týždňov. Pochopiteľne, po dvoch hladkých prehrách počas uplynulého víkendu sa tlak na mužstvo, trénerov, ako aj na mňa osobne ešte zvýšil. Napokon sme sa dnes dohodli, že pre riešenie celej situácie bude lepšie, ak našu spoluprácu ukončíme. Je mi ľúto, že sa mi nepodarí naplniť vysoké očakávania a ciele, ktoré sme si s vedením predsavzali. Ponuku pôsobiť v Slovane som si vždy vážil, obetoval som jej aj prípadné pokračovanie kariéry skauta v NHL. Veľmi som chcel nadviazať na úspechy klubu. Žiaľ, nie vždy sa všetko podarí, aj keď človek veľmi chce. V Slovane budú naďalej iba tie najvyššie očakávania, s tým sa bude musieť stotožniť aj môj nástupca," uviedol Haščák pre web Slovana.

Hokejový tréner Ján Pardavý.
Katastrofálny úvod sezóny má svoju prvú obeť: Pardavý skončil na lavičke Slovana Bratislava! Zobraziť článok

Haščáka angažoval Slovan v júni minulého roka. Predtým pôsobil ako generálny manažér slovenskej reprezentácie. Zúčastnil sa s ňou na dvoch MS (2021, 2022) aj ZOH v Pekingu, kde slovenskí hokejisti získali historický bronz. Predtým pracoval ako európsky skaut v kluboch NHL Boston Bruins, Los Angeles Kings a najdlhšie pre New York Rangers.

V prvom kole extraligy prehrali Bratislavčania s Michalovcami 2:8, o dva dni neskôr triumfovali v Humennom 8:3. Potom však prehrali doma so Zvolenom 2:5 a v Spišskej Novej Vsi 1:5. V tabuľke im patrí 10. miesto s tromi bodmi.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});