Slováci stále na postupovej priečke, Španielsko má nového rekordmana: Má len 16 rokov!

Futbalisti Luxemburska zvíťazili v slovenskej J-skupine kvalifikácie ME 2024 nad Islandom 3:1 a s desiatimi bodmi poskočili na tretie ...

Futbalisti Luxemburska zvíťazili v "slovenskej" J-skupine kvalifikácie ME 2024 nad Islandom 3:1 a s desiatimi bodmi poskočili na tretie miesto tabuľky. V ďalšom zápase vyhrala Bosna a Hercegovina doma nad Lichtenštajnskom 2:1 a pripísala si druhý triumf.

Luxemburčania potvrdili dobrú formu v úvodnej polovici kvalifikácie, po remíze so Slovenskom (0:0) a prehrou v Portugalsku (0:6) zaznamenali tretí triumf. Na domácej pôde sa ujali vedenia už v 9. minúte, keď Maxime Chanot premenil penaltu.

Ďalší priebeh ponúkol vyrovnaný duel, ale v koncovke boli lepší Luxemburčania a v 70. minúte zvýšil na 2:0 Yvandro Borges Sanchez. Island znížil v 88. minúte, keď hral už bez vylúčeného Hordura Harnussona, ale vzápätí definitívne rozhodol Danel Sinani.

V Zenici padli všetky góly už v úvodných 21 minútach. V tretej udrel domáci kanonier Edin Džeko, v 18. si dal vlastenca Simon Luchinger a vzápätí znížil Sandro Wolfinger. V ďalšom priebehu mali prevahu Bosniaci, ale gól už nepadol.

Na snímke vpravo Bruno Fernandes (Portugalsko) strieľa gól cez brániaceho Milana Škriniara a v popredí brankár Martin Dúbravka (obaja Slovensko).
Dúbravka o údere kopačkou Ronalda: Takto reagoval náš brankár Zobraziť článok

Lichtenštajnsko strelilo vôbec prvý gól v kvalifikácii a bez bodu je posledné. Bosna je so šiestimi bodmi štvrtá. Luxembursko má na konte desať bodov rovnako ako druhé Slovensko, na čele je stopercentné Portugalsko, ktoré vyhralo v Bratislave 1:0.

5. kolo kvalifikácie ME 2024
      J-skupina:
      Bosna a Hercegovina - Lichtenštajnsko 2:1 (2:1)
      Góly: 3. Džeko, 18. Luchinger (vl.) - 21. Wolfinger. Rozhodoval: Karabajev (Kaz.), ŽK: Kolašinac, Krunič - Traber, Malin, Luchinger
      BaH: Šehič - Miličevič, Hadžikadunič, Kolašinac - Dedič, Nalič (64. Tahirovič), Pjanič (77. Hadziahmetovič), Krunič (90.+3 Hamulič), Demirovič (90.+3 Kodro) - Bilbija (77. Gazibegovič), Džeko
      Lichtenštajnsko: Buchel - Beck, Traber, Malin - S. Wolfinger (84. F. Wolfinger), Luchinger (84. Netzer), Wieser (68. Meier), Sele, Goppel - Salanovič (84. Hasler), Saglam (73 Luque)

Luxembursko - Island 3:1 (1:0)
      Góly: 9. Chanot (z 11m), 70. Borges Sanches, 89. Sinani - 88. Haraldsson. Rozhodoval: Kikačeišvili (Gruz.), ŽK: Mahmutovič, Martins Pereira - H. Magnusson, Haraldson, ČK: 73. Magnusson po druhej ŽK
      Luxembursko: Moris - Chanot, Martins Pereira, Mahmutovič (64. Gerson) - Martins (64. Bohnert), Olesen (64. Jans), Barreiro Martins, Sinani, Mica Pinto - Borges Sanches (90.+3 Dardari), Curci (81. Thill)
      Island: Runarsson - Fridriksson, H. Magnusson, Palsson, Finnsson - Haraldsson, Traustason, Gudmundsson - Thorsteinsson (79. Johannesson), Finnbogason (79. Anderson), S. Magnusson

6. Lichtenštajnsko 5 0 0 5  1:16  0

Cristiano Ronaldo v šanci a vzápätí fauluje brankára Martina Dúbravku.
Slováci mali na dosah prekvapenie: Ronaldo po škaredom zákroku takmer nedohral Zobraziť článok

Chorvátski futbalisti zvíťazili v piatkovom zápase D-skupiny kvalifikácie ME 2024 nad Lotyšskom vysoko 5:0 a v tabuľke im patrí druhé miesto. Na čele sú Turci, ktorí v závere zachránili remízu s Arménskom 1:1. V déčku sú po piatich zápasoch stopercentní Škóti, na Cypre vyhrali 3:0 a sú blízko postupu.

Chorváti od úvodu potvrdzovali úlohu veľkých favoritov a v Rijeke viedli už po troch minútach. Skóre otvoril Bruno Petkovič, ktorý minútu pred prestávkou pridal aj svoj druhý gól a zvýšil na 3:0. Okrem neho sa presadili aj Luka Ivanušec a v druhom dejstve Andrej Kramarič a Mario Pašalič.

Arménsko hralo v Eskisehire s domácimi vyrovnaný duel a krátko po zmene strán ho poslal do vedenia Artak Dašjan. Turci sa dočkali v samom závere z kopačky Bertuga Yldrma. Turci majú z piatich duelov 10 bodov, druhé Chorvátsko odohralo len tri stretnutia a má sedem bodov ako tretie Arménsko.

Martin dúfa, že sa film bude ľuďom páčiť.
Úprimná spoveď Martina Škrtela pred vydaním filmu: Keď som sa rozhodol, chcel som tam všetko! Zobraziť článok

Španieli potvrdili úlohu favoritov a v A-skupine rozdrvili domáce Gruzínsko 7:1. Tri góly strelil Alvaro Morata, po jednom pridali Dani Olmi, Nico Williams a Lamine Yamal a jeden vlastný si strelil aj Solomon Kvirkvelia. Za domácich skóroval bývalý hráč Slovana Bratislava Giorgi Čakvetadze.

Autor siedmeho španielskeho gólu Yamal sa stal najmladším hráčom i strelcom v histórii "La Furia Roja". Krídelník Barcelony naskočil do zápasu vo veku 16 rokov a 57 dní a prekonal doterajší rekord Gaviho o rok a päť dní. Zároveň ho zosadil aj z postu najlepšieho strelca.

Gavi dal svoj prvý gól v júni 2022 proti Česku vo veku 17 rokov a 304 dní. Španieli odohrali len tri zápasy a so šiestimi bodmi sú druhí. Na čele áčka sú stopercentní Škóti, v piatom stretnutí vyhrali na Cypre hladko 3:0, keď strelil všetky góly v úvodnej polhodine. Skupinu vedú s 15 bodmi a skóre 12:1 a sú len krôčik od postupu.

Hviezdny Cristiano už dorazil na Tehelné pole.
Ronaldo už dorazil na Tehelné pole: TAKTO sa tváril pri svojom príchode Zobraziť článok

A-skupina:
      Gruzínsko - Španielsko 1:7 (0:4)
      Góly: 49. Čakvetadze - 22., 40. a 66. Morata, 27. Kvirkvelia (vl.), 38. Olmo, 68. Williams, 74. Yamal

5. Lotyšsko   4 0 0 4  3:11  0

Slovenský útočník Marko Daňo žiari v drese Třinca.
Slovenskí hokejisti v Lige majstrov hviezdili: Ani ich 8 bodov však Třincu na výhru nestačilo Zobraziť článok