Lopušanová je v zámorí superstar, jej gól sa stal hitom: Obrovská pocta od legendy!

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová (15) bude v novej sezóne pôsobiť v americkom tíme Bishop Kearney Selects a v zámorí si musí čo najrýchlejšie ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová (15) bude v novej sezóne pôsobiť v americkom tíme Bishop Kearney Selects a v zámorí si musí čo najrýchlejšie zvyknúť na nový život.

FOTOGALÉRIA: Nela Lopušanová

Na jedlo, jazyk a ďalšie veci. A aj na záujem zámorských novinárov. Mladá 15-ročná tínedžerka zaujala hokejový svet svojím talentom, v zámorí ohúrila odborníkov počas januárových majstrovstiev sveta hokejistiek do 18 rokov. A to gólom známym ako Michigan.

Ten je pomenovaný po Mikeovi Leggovi z Michiganu, ktorý sa ako prvý presadil po takomto zakončení počas turnaja NCAA v roku 1996. Hokejista si pri ňom naberie puk na svoju hokejku za bránkou súpera a keď sa presunie pred ňu, zblízka pošle puk do siete.

Národný dres Slovenska mu sadne ako uliaty.
Francúzi naložili na sociálnej sieti Saganovi: Zbytočne vyhodené peniaze Zobraziť článok

Lopušanovej zásah sa stal na stanici ESPN hitom a preslávil ju nielen v Amerike.

Mladej slovenskej hokejistke sa počas sledovania tréningu na jej novej strednej škole prihovoril okoloidúci. "Prepáčte, som Craig Severo a môj syn navštevuje rovnakú školu ako vy. Nie je možnosť každý deň vidieť takého šikovného športovca a povedať si, wow, ste naozaj dobrá. Vitajte v Rochestri," uviedla agentúra AP.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});