Špionážny satelit KĽDR spustil v noci alarm: Hviezdneho Dončiča to vyľakalo

Neúspešný pokus Kórejskej ľudovodemokratickej republiky o vypustenie špionážneho satelitu síce neovplyvnil program basketbalových MS, ...
  • Zdroj: TASR/AP

Neúspešný pokus Kórejskej ľudovodemokratickej republiky o vypustenie špionážneho satelitu síce neovplyvnil program basketbalových MS, ale trochu vystrašil účastníkov šampionátu. V noci sa v japonskej Okinawe spustil alarm, ktorý zobudil aj hráčov na hoteloch.

FOTOGALÉRIA: Dončič satelit

"Trochu nás to vyľakalo, veľa som nespal. Bolo to bláznivé," povedal pre AP slovinský basketbalista Luka Dončič, opora Dallasu Mavericks. Zvukový alarm, ktorý obyvateľom signalizuje evakuáciu, sa spustil krátko pred štvrtou hodinu tamojšieho času.

Okrem Slovinska a domáceho tímu hrajú zápasy skupinovej fázy MS v Japonsku aj Fínsko, Nemecko, Austrália, Kapverdy, Gruzínsko a Venezuela. Tlačové konferencie a tréningy ôsmich tímov prebiehali vo štvrtok podľa plánu. Šampionát štartuje v piatok, okrem Japonska ho hostia aj Filipíny a Indonézia.

Šéfa klubu Daryla Moreyho verejne označil za klamára.
Vyhrážky ho vyšli draho: Hviezda NBA musí zaplatiť poriadne mastnú pokutu Zobraziť článok

KĽDR uviedla, že jej druhý pokus o vypustenie špionážneho satelitu opäť nevyšiel. Informovala o tom štátna tlačová agentúra KCNA, podľa ktorej nešlo o závažný technický problém. Podľa japonských predstaviteľov padli časti nosnej rakety do Žltého mora, Východočínskeho mora a Tichého oceánu.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});