Informatik z Košíc spomínal z práce aj Karlosa Vémolu: Myslím, že je poraziteľný

Pred pár dňami šokoval svojim výkonom a následným ziskom titulom poloťažkej váhy. Pavol Langer je príkladný zápasník, ktorému nechýba ...
  • Zdroj: MMA Oktagon

Pred pár dňami šokoval svojim výkonom a následným ziskom titulom poloťažkej váhy. Pavol Langer je príkladný zápasník, ktorému nechýba zdravý rešpekt k súperom, intenzívne na sebe pracuje a jednou z hlavných a dominantných čŕt jeho vlastností je skromnosť.

Príbeh šampióna Oktagonu, ktorý pracuje na pozícii informatika aj pár dní po zisku titulu pokračuje. Jeho ďalší súper bude Karlos Vémola!

Súboj so skúseným Poppeckom pritom v Nemecku patril rozhodne medzi najťažšie v jeho kariére. Langer mal v priebehu druhého kola po niekoľkých tvrdých kopoch, viditeľne zranenú nohu.

Na snímke Juraj Slafkovský.
Montreal odtajnil Slafkovského dotazník: Jedno slovo mu robilo veľký problém Zobraziť článok

"Po každom zásahu som cítil, že na to musím dávať pozor, no stále som si vravel, že to nie je také zlé. Vravel som si, že noha ešte niečo znesie," konštatoval dočasný šampión poloťažkej váhy.

Neskôr sa ukázala príprava a skúsenosti slovenského obra, ktorý postupne preberal opraty zápasu. "Taktiku sme mali nastavenú tak, že to skúsime presúvať na zem až od tretieho kola. Prvé dve sme chceli byť hlavne v postoji. Nechceli sme sa hnať do zápasníckych vecí, v ktorých by sme stratili kopu síl."

Pini pevne verí, že Vlhová dospeje bez Borisa na úplne nový level.
Prekvapivé slová Vlhovej trénera Piniho: Aký dopad bude mať na Petru odchod jej brata? Zobraziť článok

Bodoví rozhodcovia uznali v tzv. split decision, že víťazom a dočasným šampiónom divízie sa stal Košičan, ktorý sa stretne v boji o opasok plnohodnotného šampióna poloťažkej váhy s Karlosom Vémolom. Práve "Terminátor" sa vyjadril, že Langerovi víťazstvo praje a že si ho zaslúžil dlhodobou tvrdou prácou a výsledkami. "Potešilo ma vyjadrenie takej osobnosti v tomto športe. Pekne o mne hovoril, čo si vážim. Keď sa pýtate, či ho dokážem poraziť, tak určite je poraziteľný, je to človek z mäsa a kostí."

"Pôjde aj o to, ako mi ten zápas sadne," dokončil informatik z Košíc, ktorý priznal, že po náročnom víkende už v pondelok nechýbal v práci. "Kolegovia mi zagratulovali, ale nie je to pracovne výnimočný týždeň. Život sa mi nejak extrémne nezmenil."

Mason Mount je na začiatku sľubnej kariéry.
Manchester United sa nemieni vzdať: Navýšil ponuku na klenot FC Chelsea Zobraziť článok

Aj napriek naskočeniu do "bežného" života bol moment v sobotu večer po vyhlásení výsledkov rozhodne prelomový. "Celý život mi prešiel pred očami, bola to obrovská radosť. Všetka tá obeta a odopieranie si iných vecí sa vyplatili, začalo to všetko do seba zapadať. Chcel som poďakovať ľuďom, ktorí mi k tomu pomohli. Chcel som povedať aj to, že si pamätám ako tá cesta vznikla a kto na nej bol, nie je to len o jednom či dvoch tréneroch. Prišlo mi to férové," dokončil sympatický borec.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});