Hviezdna výmena v NBA: Phoenix chce zaútočiť na historicky prvý titul

Americký basketbalista Bradley Beal po 11 rokoch zmení dres v NBA. Odchádza do Phoenixu za Chrisa Paula. Oba tímy už potvrdili dohodu, ...
  • Zdroj: NORTHFOTO

Americký basketbalista Bradley Beal po 11 rokoch zmení dres v NBA. Odchádza do Phoenixu za Chrisa Paula. Oba tímy už potvrdili dohodu, výmena sa môže stať oficiálnou až po drafte, ktorý je na programe 22. júna.

Beal bol líder Wizards, ktorí ho draftovali v roku 2012 a podľa zmluvy mal právo vetovať akúkoľvek výmenu. S odchodom do Suns však súhlasil a stane sa štvrtým hráčom s maximálnym kontraktom v tíme popri Deandre Aytonovi, Devinovi Bookerovi a Kevinovi Durantovi. Nový majiteľ Phoenixu Mat Ishbia tak iba na plate týchto štyroch hráčov minie v nadchádzajúcej sezóne 163 miliónov dolárov a deklaruje tak snahu získať prvý titul v histórii klubu aj za cenu prekročenia platového stropu, čo jeho predchodca Robert Sarver odmietal.

Bývalý basketbalista Michael Jordan.
Koniec po 13 rokoch: Legendárny basketbalista sa rozhodol predať známy klub Zobraziť článok

Washington vyjadril vôľu prevziať Paulov kontrakt, no neočakáva, že 38-ročný hviezdny veterán bude za tím hrať. Wizards sa nedostali do play off v uplynulej sezóne a vydajú sa cestou omladenia kádra. Pre Paula hľadajú tretí tím do výmeny, prípadne sú ochotní ho vyplatiť. Správu zverejnil portál ESPN.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});