Zo Švajčiarov ide strach: Ešte nedostali gól, napodobnili Rusov

Úctyhodná séria! Švajčiarski hokejisti sú tento rok na MS jediným tímom, ktorý po troch odohraných dueloch ešte stále neinkasoval ani ...

Úctyhodná séria! Švajčiarski hokejisti sú tento rok na MS jediným tímom, ktorý po troch odohraných dueloch ešte stále neinkasoval ani jeden gól. Helvéti v utorok zdolali Kazachstan 5:0 a sú na čele B-skupiny so skóre 15:0.

Stoosemdesiat minút trvajúcu nepriestrelnosť Švajčiarov budú chcieť zlomiť ako prví práve dnes o 19.20 SELČ hokejisti Slovenska.

Švajčiari neinkasovali už 180 minút, dve čisté kontá má na konte brankár Leonardo Genoni a jedno zaznamenal Robert Mayer. Vo štvrtok môže nebezpečný súper proti Slovensku prekonať tímový rekord 201 minút bez inkasovaného gólu z roku 1939. Tri čisté kontá za sebou naposledy zinkasovala ešte reprezentácia Ruska v roku 2018, keď najskôr vynulovala Francúzov, Rakúšanov a Bielorusov.

Sila švajčiarskeho tímu na tohtoročnom svetovom šampionáte navyše ešte narastie, keďže po Kevinovi Fialovi z Los Angeles sa v dejisku šampionátu k tímu pripojila ďalšia dvojica hráčov z NHL. Už vo štvrtok proti Slovensku by mali hrať spoluhráči Tomáša Tatara z New Jersey, produktívny útočník a bývalá draftová jednotka z roku 2017 Nico Hischier a obranca Jonas Siegenthaler.