Murray sa červenal: Neuveriteľná chyba wimbledonského šampióna

Po tretí raz za sebou vypadol v 1. kole! Britský tenista Andy Murray (35) sa na turnaji v Madride rozlúčil hneď v úvodnom kole, keď nestačil ...
  • Zdroj: SITA/AP

Po tretí raz za sebou vypadol v 1. kole! Britský tenista Andy Murray (35) sa na turnaji v Madride rozlúčil hneď v úvodnom kole, keď nestačil na talianskeho kvalifikanta Andrea Vavassoriho.

FOTOGALÉRIA: Andy Murray

Prvý set vyhral 164. hráč sveta hladko 6:2, keď sa slávneho mena svojho súpera nezľakol. V druhom sete v tajbrejku prehrával Bit už 1:5, ale zdalo sa, že sa nadýchol k obratu. Lenže potom urobil chybu, možno jednu z najväčších vo svojej kariére. Rodák z Glasgowa si na sieti pripravil skvelú pozíciu na zakončenie, chcel si vychutnať následný víťazný volej, ibaže ľahkú loptičku poslal do siete. Skrátenú hru prehral 7:9 a s turnajom sa rozlúčil.

Na snímke slovenský tenista Andrej Martin.
Odmieta, že bral zakázané látky! Slovenský tenista dostal tvrdý trest za doping Zobraziť článok

„Presne do takýchto pozícii sa človek chce dostať. Výborne som si to rozohral, pripravil som si to a potom som pokazil úplne základný jednoduchý úder,“ hneval sa po zápase britský veterán.