Shiffrinová po úvodnom fiasku na MS zúri: Prízrak Pekingu? Posiela rázny odkaz kritikom

Hviezdna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) nedokončila úvodné preteky na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku, ...
  • Zdroj: TASR/AP

Hviezdna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (27) nedokončila úvodné preteky na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku, čo pripomenulo jej neúspešné účinkovanie na vlaňajších ZOH v Pekingu.

Dvadsaťsedemročná víťazka 85 pretekov Svetového pohára si však nerobí ťažkú hlavu z toho, že v pondelok vypadla tesne pred cieľom slalomovej časti kombinácie a neobhájila titul v tejto disciplíne z MS 2021 v talianskej Cortine d'Ampezzo.

"Každý sa ma bude pýtať, či je toto druhý Peking. Sama som nad tým ani neuvažovala. Občas sa stane, že neprídem do cieľa. Nikto nie je dokonalý. Ale stále platí, čo som povedala pred štartom šampionátu: milujem spôsob, akým teraz lyžujem. Som sebavedomá, určite neodídem z MS bez medaily. A ak by sa tak aj stalo, nebude to žiadna katastrofa. Sú aj dôležitejšie veci," uviedla rodáčka z Colorada, ktorá má na konte už šesť zlatých medailí zo svetových šampionátov.

Fenomenálna americká lyžiarka bola po super-G v pondelkovej kombinácii v Méribeli šiesta s mankom 96 stotín sekundy na Talianku Federicu Brignoneovú a v slalomovom kole jej náskok postupne sťahovala, na predposlednom medzičase za ňou zaostával už len o 0,08 sekundy. Priznala, že vypadnutie tesne pred cieľom ju mrzí, ale zároveň bola rada, že stiahla takmer celý náskok napokon víťaznej Talianky z prvej časti pretekov.

Na snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová, vľavo Slovenka Petra Vlhová.
Shiffrinová otvorene prehovorila o vzťahu s Vlhovou: Aj ja budem úprimná! Zobraziť článok

"Nevedela som, či to dokážem. Som nadšená z toho, ako som išla. Samozrejme, som sklamaná, že som vypadla a nezískala medailu, ale som tiež spokojná so svojím výkonom. Chcel som riskovať a ísť od štartu až do cieľa naplno s tým, že to môže vyjsť. V slalome však nie je priestor na chyby," vysvetlila Shiffrinová, ktorá bude veľká favoritka na zlato v slalome aj obrovskom slalome.

"Páči sa mi moje lyžovanie a mám z neho dobre pocit bez ohľadu na disciplínu. Bohužiaľ, niekedy nevyjde a všetci sú sklamaní, to je negatívna stránka športu. Celkovo však prežívam úžasnú sezónu a nepotrebujem motiváciu naviac," dodala americká hviezda.

Mikaela Shiffrinová zvíťazila v 11 z doterajších 23 pretekov v tejto sezóne SP a s prehľadom vedie celkové poradie seriálu aj slalomu. Len jedno víťazstvo ju delí od vyrovnania historického rekordu oboch pohlaví v počte triumfov v SP, ktorý patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi.

Na snímke vľavo slovenská lyžiarka Petra Vlhová a vpravo Livio Magoni.
Otvorená spoveď Magoniho: TOTO by som Vlhovej už nikdy nespravil! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});