Bodové suchoty Ružičku s Tatarom pretrvávajú, skvelý Jaroslav Halák prvou hviezdou

Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas Golden Knights 4:1. Zneškodnil 33 striel hostí a pripísal si piate víťazstvo za sebou. Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení

Slovenský hokejista Miloš Kelemen absolvoval premiéru v NHL.
Útočník Arizony Miloš Kelemen o debute: Snažil som sa ukázať, že na NHL mám! Zobraziť článok

Halák inkasoval iba v 25. minúte, keď ho za stavu 2:0 prekonal Phil Kessel. Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na priebežných 2:1. Tomáš Tatar nastúpil v tretej formácii Devils a na ľade prvýkrát v sezóne menej ako 10 minút. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jednu strelu. Do kanadského bodovania sa nezapísal v šiestom stretnutí za sebou.

Nebodoval ani Adam Ružička, ktorý sa po troch zápasoch vrátil do zostavy Calgary. Vo štvrtej formácii odohral takmer 7:39 min a prezentoval sa 25-percentnou úspešnosťou na buly. Jeho tím zvíťazil na ľade Seattlu 5:2.

Banská Bystrica zdolala Košice, Slovan prehral s Novými Zámkami Zobraziť článok

Hráči Caroliny zvíťazili po dramatickom závere nad San Jose 5:4 po predĺžení. V čase 58:08 Mario Ferraro gólom do prázdnej bránky upravil na priebežných 4:2 pre hostí, no Sebastian Aho a Martin Nečas vyrovnali skóre. Nečas následne v predĺžení dokonal obrat domácich a v druhom zápase po sebe strelil víťazný gól v predĺžení. Nečas sa stal iba piatym hráčom v histórii NHL, ktorý strelil vyrovnávajúci gól v poslednej minúte riadneho hracieho času a následne skóroval už v prvej minúte predĺženia.

New York Islanders zastavili sériu prehier na čísle šesť. Na domácom ľade zdolali Detroit 2:0. Hokejistom Floridy nepomohlo v domácom zápase s Los Angeles ani 48 striel a „kráľom" podľahli 3:4. Hráči Toronta bez najproduktívnejšieho hráča tímu Austona Matthewsa podľahli doma Ottawe 2:6. Najslabší tím súťaže Columbus zaznamenal 34. prehru v sezóne, keď na ľade Vancouveru podľahol 2:5.

Hráči Toronta oslavujú gól.
Tvrdá rana pre Toronto! Kľúčový hráč je zranený: Kedy bude fit? Zobraziť článok

NHL - výsledky:

Carolina - San Jose 5:4 pp (1:1, 0:0, 3:3 - 1:0)

Góly: 18. de Haan (Coghlan, Kotkaniemi), 41. S. Aho II (Noesen), 59. S. Aho II (Teräväinen, Chatfield), 60. Nečas (A. Svečnikov, S. Aho II), 61. Nečas (A. Svečnikov) – 16. Lindblom (J. Svečnikov, Lorentz), 47. Bonino (Eyssimont), 52. Eyssimont (Sturm, Ferraro), 59. Ferraro (Eyssimont)

Florida - Los Angeles 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 34. Lomberg (Cousins, E. Staal), 37. Montour (M. Tkachuk, Verhaeghe), 60. Verhaeghe (M. Tkachuk) – 14. Kopitar (Byfield, Kempe), 18. Kempe (Lizotte), 30. Arvidsson (M. Anderson, Danault), 59. M. Roy

New York Islanders - Detroit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Lee (Palmieri, Nelson), 45. Nelson (Palmieri, Pulock)

New York Rangers - Vegas 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 17. Kreider (Trocheck), 20. Trocheck (Goodrow, R. Lindgren), 55. Chytil (B. Schneider, Harpur), 59. Vesey (B. Schneider) – 25. Kessel (W. Carrier, W. Karlsson)

Toronto - Ottawa 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 8. Joe. Anderson (Kerfoot, Holl), 23. Nylander (Tavares, Marner) – 2. Chabot (Stützle, Brännström), 21. B. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 30. Brassard (Giroux, Sanderson), 37. Batherson (Pinto), 44. B. Tkachuk, 55. Giroux

Dallas - New Jersey 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston), 17. Hintz (Heiskanen, Pavelski) – 22. J. Hughes (Hamilton), 24. Wood (Bastian, Severson), 61. J. Hughes (Bratt, Hamilton)

Vancouver - Columbus 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly: 2. E. Pettersson (Horvat), 14. Q. Hughes (J. Miller, Horvat), 20. Michejev (Boeser, Horvat), 49. Joshua (Horvat, Boeser), 53. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) – 3. Marčenko (A. Boqvist, Laine), 57. Marčenko (Jenner, J. Gaudreau)

Seattle - Calgary 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: 6. Hayden (Borgen, Sprong), 51. Tolvanen (Bjorkstrand, A. Larsson) – 8. E. Lindholm (Toffoli, Dubé), 14. Toffoli (Coleman, E. Lindholm), 20. Zadorov (E. Lindholm, Weegar), 52. Hanifin (Backlund, Coleman), 59. Coleman (Mangiapane, Zadorov)