Banská Bystrica zdolala Košice, Slovan prehral s Novými Zámkami

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľad HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve ...
  • Zdroj: TASR - František Iván

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľad HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre "baranov" to bolo tretie víťazstvo za sebou.

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľad HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre "baranov" to bolo tretie víťazstvo za sebou. V zostave Banskej Bystrice chýbal produktívny útočník Branden Troock, ktorý dostal od disciplinárky trest na jeden zápas za zákrok na Lukáša Kozáka v dueli s Novými Zámkami.

Hokejisti Zvolena podľahli v 33. kole Tipos extraligy na svojom ľade Spišskej Novej Vsi 0:2 a zaknihovali tak tretiu prehru v rade. Súper zo Spiša pretrhol trojzápasovú šnúru prehier a brankár Melicherčík zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, obe proti Zvolenu.

Korčuliarsky lepší a aktívnejší hostia išli do vedenia v 33. minúte Giľákom po presnej koncovke bez prípravy z kruhu. Na začiatku tretej tretiny mieril Verbeek pred odkrytou bránkou do žŕdky, no presnejší bol opäť jeho spoluhráč Giľák, keď premenil únik a zvýšil na 0:2. Domáci sa už na odpoveď nezmohli.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 33. kole Tipos Extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 64. minúte obranca Oldrich Kotvan. "Kamzíci" zdolali Michalovce aj v druhom domácom zápase v tejto sezóne po predĺžení a udržali sa na 8. mieste. Hostia napriek prehre zostali na piatej priečke.

Hokejisti Nitry zvíťazili v 33. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:3. Predposledná Nitra sa ziskom troch bodov dotiahla na desiatych Liptákov na rozdiel piatich bodov.

"Corgoni" odskočili v prvej desaťminútovke svojmu súperovi o dva góly. Hostia trikrát v stretnutí znížili na rozdiel gólu, napokon však pod Zoborom nezískali ani bod. Autorom víťazného gólu bol v 52. minúte Filip Krivošík.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase 33. kola Tipos Extraligy na ľade Nových Zámkov 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Na čele tabuľky má úradujúci majster napriek prehre náskok jedného bodu, keďže druhý Zvolen podľahol doma Spišskej Novej Vsi 0:2. "Belasí" navyše odohrali o zápas menej ako Zvolen.

Slovan v zápase dvakrát viedol, ale domáci dokázali vždy nájsť odpoveď a vyrovnať. V nájazdoch rozhodol o pretrhnutí série piatich prehier Zámčanov Tomáš Mikúš.

Hokejisti Trenčína zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos Extraligy nad Prešovom 3:2. Rozdielový gól strelil v 34. minúte lotyšský obranca Patriks Ozols.

Dukla ukončila minisériu troch prehier, Prešov našiel premožiteľa po štyroch víťazných dueloch a zostal na dne tabuľky. Jeho manko na predposlednú Nitru narástlo na štyri body, odohral však o zápas menej ako "corgoni".

Tipos extraliga – 33. kolo:
HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) - 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés). Rozhodovali: Moller, Smrek - Drblík, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1958 divákov.
Košice: Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor
Banská Bystrica: Belányi - Luža, Bačik, Kojo, Brejčák, Holenda, Bača , Frídel - Watling, Kontos, Urbánek - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Výhonský, Gabor, Kabáč

HKM Zvolen – HK Grotto Spišská Nová Ves 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. Giľák (Beaudry, Myklucha), 49. Giľák (Miklucha, Verbeek) Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Knižka, Vyšný, vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2078 divákov
Zostavy:
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Šiška, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, Belluš

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik). Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1468 divákov.
Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Kundrik
Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Puliš, Galamboš

HK Nitra – MHk 32 L. Mikuláš 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
 Góly: 7. Green (Mezei, Gill), 9. Sýkora (Elmer, Green), 35. Lacka (Solenský, Knies), 52. Krivošík (Green, Baláž) - 12. Saari (Štrauch), 45. Vähätalo (Walega), 55. Mezovský (Ventelä, Vähätalo). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Synek, vylúčení: 6:6, navyše: Bajtek (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2603 divákov
Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Pánik – Baláž, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Lacka – Bajtek, Hrnka, Elmer – Knies, Čederle, Solenský - Pekarčík
L. Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Štrauch, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Vankúš, Šmída, Braun

HC MIKRON Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 10. Ondrušek (Faith, Chovan), 33. Loggins (T. Mikúš, Bezúch), rozh. nájazd T. Mikúš – 2. Török (Sersen, Haščák), 18. MacKenzie (Preisinger, Golian). Rozhodovali: J. Konc ml., Krajčík – Tvrdoň, Hercog, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2732 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ružek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Múčka, J. Mikúš, Hajnik
Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

HK Dukla Trenčín - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Góly: 32. Petráš (Sloboda), 32. Thelin, 34. Ozols (Ulrych, Flick) – 26. Nauš (Girduckis, Gerlach), 36. Girduckis (Nauš, Gerlach). Rozhodovali: Snášel, Novák - Stanzel, Orolin, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 696 divákov.
Trenčín: Durný – Petrovický, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč – Valach, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stašiniak, Jurík, Sloboda
Prešov: Rabčan – Rajnoha, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Tkáč – Žilka, Šimun, K. Jendroľ