Tretí historický zápis v NHL: Rantanen a Keller dokonali hetriky víťaznými gólmi

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v noci na pondelok v zápase NHL na ľade Winnipegu Jets 5:2. Skóre uzavrel ich kapitán Alexander ...

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v noci na pondelok v zápase NHL na ľade Winnipegu Jets 5:2. Skóre uzavrel ich kapitán Alexander Ovečkin, ktorý strelil svoj 797. gól v základnej časti a v historickom poradí stráca na druhého Gordieho Howea (801) už iba štyri góly.

Slovenský obranca v službách Washingtonu Martin Fehérváry vynechal pre zranenie v hornej časti tela štvrtý zápas za sebou.

Fehérváry absentuje v zostave Capitals od zápasu s Calgary 4. decembra. Jeho tím odvtedy zvíťazil vo všetkých zápasoch a triumfom nad Jets natiahol víťaznú sériu na štyri stretnutia. Winnipeg prehral po štyroch víťazstvách a naďalej je druhý najlepší tím Západnej konferencie.

Na Západe sú na tom bodovo lepšie iba hráči Vegas Golden Knights. Nič na tom nezmenila ani ich domáca prehra v zápase lídrov konferencií s Bostonom 1:3. Bruins 22. víťazstvom v sezóne potvrdili pozíciu najlepšieho tímiu doterajšieho priebehu súťaže.

Hráči Colorada Avalanche triumfovali na ľade St. Louis Blues 3:2 po predĺžení, hoci od 59. minúty prehrávali gólom vo vlastnej presilovke 1:2. Deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času však svojím druhým gólom v zápase vyrovnal Mikko Rantanen, ktorý v 29. sekunde predĺženia dokonal obrat "lavín" a aj svoj hetrik.

Z trojgólového zápisu zavŕšeného víťazným gólom v predĺžení sa tešil aj útočník Arizony Coyotes Clayton Keller. Jeho tím zvíťazil na domácom ľade nad Philadelphiou Flyers 5:4 po predĺžení.

V riadnom hracom čase sa neskončil ani zápas medzi Columbusom a Los Angeles, v ktorom domáci viedli po dvoch tretinách 5:3. Anže Kopitar svojím druhým gólom v zápase a Adrian Kempe v tretej časti vyrovnali na 5:5, no domáci si napokon predsa len pripísali víťazstvo. V 40. sekunde predĺženia o ňom rozhodol Johnny Gaudreau, ktorý zaznamenal v zápase tri kanadské body. Jeho spoluhráč Jack Roslovic odohral svoj bodovo najlepší zápas v sezóne, keď k dvom gólom pridal aj dve asistencie.

Hráči Floridy Panthers podľahli na domácom ľade Seattle Kraken 2:5. Hostia bodovali naplno po troch prehrách na klziskách súperov. Svoj prvý gól v drese "panterov" strelil veterán Eric Staal.

Tretí raz v histórii

Len po tretí raz v histórii NHL sa stalo, že dvaja hráči v ten istý deň zaznamenali hetrik s tretím gólom v predĺžení. V apríli 1996 to dokázali Joe Sakic a Mike Gartner, v marci 2022 Viktor Arvidsson a Jason Robertson.

Výsledky:

St. Louis - Colorado 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 49. Tarasenko (O'Reilly, Thomas), 59. Saad – 31. Rantanen (Newhook, B. Hunt), 60. Rantanen (Compher, D. Toews), 61. Rantanen (Makar, Ničuškin).

Columbus - Los Angeles 6:5 pp (2:0, 3:3, 0:2 - 1:0)

Góly: 7. Marčenko (K. Johnson), 10. Jenner (Roslovic, J. Gaudreau), 31. Laine (Roslovic, Gudbranson), 38. Roslovic (E. Robinson, Gavrikov), 40. Roslovic (J. Gaudreau, Laine), 61. J. Gaudreau (Laine, Gavrikov) – 25. Kopitar (Kaliyev, Fiala), 29. Lizotte (Grundström, Iafallo), 36. Anderson-Dolan (Durzi), 45. Kopitar (Se. Walker), 46. Kempe.

Florida - Seattle 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 38. Staal (White, Cousins), 59. Tierney (Kiersted, Dalpe) - 2. Beniers (McCann), 30. Burakovsky (Gourde, Bjorkstrand), 48. Eberle (Beniers, Borgen), 56. Sprong (Wennberg), 58. Gourde (Tanev, Larsson).

Arizona - Philadelphia 5:4 pp (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Keller (Moser, N. Ritchie), 28. Keller (Schmaltz, Boyd), 31. McBain (Moser, O'Brien), 48. N. Ritchie, 65. Keller (Chychrun, Schmaltz) – 23. Frost (J. van Riemsdyk, Tippett), 25. J. van Riemsdyk (Frost), 39. Tippett (J. van Riemsdyk, Frost), 58. Konecny (Frost, J. van Riemsdyk).

Winnipeg - Washington 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)

Góly: 41. Lowry (Morrissey, Barron), 44. Dubois (Connor, Eyssimont) – 24. T. van Riemsdyk (Dowd, Protas), 29. Kuznecov (Carlson, Sheary), 30. Johansson (trest.st.), 36. Eller (Mantha, Orlov), 58. Ovečkin (Orlov).

Vegas - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Ma. Stone (Stephenson, Hutton) – 24. Bergeron (Pastrňák, Clifton), 43. DeBrusk (Zacha, Hall), 50. Coyle (Forbort).