Boston prišiel o rekordnú sériu, Ružička sa tešil z výhry Calgary

Rekordná víťazná séria hokejistov Bostonu na domácom ľade od začiatku sezóny sa skončila na čísle štrnásť. Bruins o ňu prišli v noci ...

Rekordná víťazná séria hokejistov Bostonu na domácom ľade od začiatku sezóny sa skončila na čísle štrnásť. Bruins o ňu prišli v noci na utorok, keď prehrali v TD Garden s Vegas 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch, v piatej sérii rozhodol Reilly Smith.

Slovenský útočník Adam Ružička sa tešil z výhry Calgary nad Arizonou 3:2, hostia prehrali piaty duel po sebe.

Dvadsaťtriročný Ružička sa predstavil v treťom útoku a odohral 14:34 minúty. Do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, tri bodyčeky a jeden mínusový bod. O triumfe Calgary rozhodol trojbodový Nazem Kadri, ktorý pridal ku dvom asistenciám v 56. minúte víťazný gól. Washington vyhral na ľade Edmontonu 3:2, slovenský obranca hostí Martin Fehérváry nehral pre zranenie v hornej časti tela.

Brankár Jaroslav Halák kryl chrbát Igorovi Šesťorkinovi, ktorý doviedol New York Rangers k triumfu nad St. Louis Blues 6:4.

Výsledky:

Boston - Vegas 3:4 sn (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Marchand (Bergeron, Carlo), 40. Pastrňák (McAvoy, H. Lindholm), 44. Hall (Marchand) – 2. Cotter (W. Karlsson, Theodore), 6. Marchessault, 21. Cotter (Ma. Stone, Theodore), rozh. náj. Re. Smith.

NY Rangers - St. Louis 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Góly: 18. Schneider (Gauthier), 20. Fox (Panarin, Trocheck), 22. Trocheck (Panarin, Trouba), 45. K. Miller (Lafreniere), 49. Lafreniere (Zibanejad), 55. Kreider – 19. Bučnevič (Leddy, Thomas), 21. Tarasenko, 32. Kyrou (Faulk, Barbašev), 33. O'Reilly (B. Schenn, Kyrou).

Philadelphia - Colorado 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Sanheim (Laughton, MacEwen), 19. Laczynski (Farabee, P. Brown), 24. DeAngelo (Frost, Hayes), 50. Tippett (Laughton, Provorov), 59. Konecny (Hayes, Sanheim) – 4. Newhook (Makar, MacKinnon), 58. Rantanen (E. Johnson), 59. Newhook (Compher, D. Toews).

Edmonton - Washington 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Kulak (Nugent-Hopkins), 36. McDavid – 28. Eller (Milano), 37. Oshie (D. Strome, Kuznecov), 48. Dowd (Protas).

Calgary - Arizona 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 15. Dubé (C. Tanev, Kadri), 18. E. Lindholm (Kadri, Huberdeau), 56. Kadri (Toffoli, Huberdeau) – 34. Gostisbehere (Maccelli, Chychrun), 46. Chychrun (Keller, Gostisbehere).

Vancouver - Montreal 7:6 pp (0:4, 2:0, 4:2 - 1:0)

Góly: 37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (E. Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (E. Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko, 61. E. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. Anderson.