Švédi sa na Slovákov naladili víťazne a zaistili si víťazstvo v skupine

Hokejisti Švédska zvíťazili na MS v Ostrave nad Francúzskom 3:1 a stali sa v predstihu víťazmi B-skupiny.

Favorit duelu, ktorý už mal pred týmto zápasom istotu postupu do štvrťfinále, nestratil na turnaji ešte ani bod.

Zverenci Sama Hallama uzavrú účinkovanie v "béčku" v utorok, od 20.20 nastúpia proti Slovákom. Francúzsko bude hrať v rovnaký deň od 12.20 proti Nemecku.

B-skupina MS /Ostrava/:

Švédsko - Francúzsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 28. Raymond (Burakovsky, Holmberg), 42. Karlsson (Hedman, Kempe), 60. Burakovsky (Raymond) – 30. Bertrand (Boudon, Rech). Rozhodcovia: Vikman (Fín.), Schrader – Heffner (obaja Nem.), Hynek (ČR), vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6805 divákov.

Švédsko: Ersson – Heed, Hedman, Karlsson, Pettersson, Dahlin, Brodin, Bengtsson – Unger Sörum, Eriksson Ek, Kempe – Burakovsky, Holmberg, Raymond – Zetterlund, Lundeström, Olofsson – Friberg, L. Johansson, Grundström – Sörensen

Francúzsko: Papillon – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Guebey – T. Bozon, Bellemare, Treille – Bertrand, Boudon, Rech – Claireaux, Addamo, Perret – Dair, Colomban, K. Bozon – Bruche

Slovenským reprezentantom sa na šampionáte darí.
Problémy Slovákov po zápase s Lotyšskom: TOTO ukázali vyšetrenia! Zobraziť článok

Favorit duelu Francúzov zatlačil do defenzívy a na brankára Quentina Papillona letela jedna strela za druhou. Švédi vymýšľali rôzne kombinácie, no dlho sa im nedarilo vytvoriť si ideálnu príležitosť. Ich súper napokon odolal a v prvej dvadsaťminútovke neinkasoval. V tej druhej Francúzi pridali, dostávali sa aj do šancí, ale v 28. minúte dostal puk do bránky Lucas Raymond.

O 83 sekúnd však vyrovnal Charles Bertrand a zverenci Philippa Bozona neskôr nastrelili žŕdku. Severania však napokon zvládli rolu favorita a v tretej tretine im zaistil triumf Erik Karlsson svojím štvrtým gólom na šampionáte a do prázdnej bránky Andre Burakovsky.