Dráma v českej lige: Mladému brankárovi Liberca išlo po údere od spoluhráča o život

Hráči na ihrisku i tribúny na chvíľu stíchli. Brankár futbalistov FC Slovan Liberec Hugo Jan Bačkovský (24) sa v zápase 22. kola českej ...
  • Zdroj: instagram/FCSlovanLiberec

Hráči na ihrisku i tribúny na chvíľu stíchli. Brankár futbalistov FC Slovan Liberec Hugo Jan Bačkovský (24) sa v zápase 22. kola českej ligy proti Jabloncu (3:3) zranil a na trávniku zostal ležať v bezvedomí.

FOTOGALÉRIA: Hugo Jan Bačkovský

Stalo sa to v 76. minúte, keď sa domáci gólman nešťastne zasiahol do hlavy vlastný spoluhráč Filip Prebsl.

Bačkovský mal zapadnutý jazyk a zostal v bezvedomí. Okamžite k nemu pribehli spoluhráči i zdravotníci, mladý brankár Liberca potom putoval na vyšetrenia do nemocnice.

Slovan si na pohárových prémiách slušne zarobil.
Futbalový Slovan nemusí smútiť: Takto sa nabalil na pohárových prémiách! Zobraziť článok

Finále anglického Ligového pohára medzi Chelsea a Liverpoolom.
Dramatické finále anglického Ligového pohára rozlúsklo až predĺženie: Hrdinom Virgil van Dijk! Zobraziť článok

„Lekári v kabíne už videli nejaké vyšetrenia, asi CT. Snáď tam nie je nič zlomené, takže najvážnejšie to nemusí byť. Ale stále bol Hugo dlhší čas v bezvedomí, mal zapadnutý jazyk. Ide o ťažký otras mozgu, takže dlhší čas absolútne bez nejakého športovania. Zostáva v nemocnici na pozorovanie,“ informoval novinárov po zápase tréner Liberca Ľuboš Kozel.