Slováci v príprave pred hokejovými MS 2024 proti Čechom: To najlepšie však príde na záver

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá pred MS v Česku (10. - 26. mája) osem prípravných duelov. Postupne sa stretne v dvojzápasoch ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá pred MS v Česku (10. - 26. mája) osem prípravných duelov. Postupne sa stretne v dvojzápasoch so Švajčiarskom, Nemeckom a Českom, pred šampionátom nastúpi aj proti Poľsku a USA. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

FOTOGALÉRIA: Slovensko - Nemecko

Slováci odštartujú prípravu dvoma stretnutiami Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla). Ďalší týždeň odohrajú dvojzápas s Nemeckom v Kaufbeurene (18. apríla) a Augsburgu (20. apríla). Zvyšné štyri stretnutia odohrajú už len na domácich klziskách. Proti Česku nastúpia 26. a 27. apríla. V závere prípravy absolvujú zápasy proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku (3. mája) a v generálke na šampionát ich čakajú Američania (7. mája).

Bývalá poslankyňa Romana Tabák.
Bývalá poslankyňa Tabák sa ostro obula do Šatana: Budíček! Neváhajte a konajte! Zobraziť článok

"Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť kvalitných súperov, ktorí nás dostatočne preveria pred svetovým šampionátom. Švajčiari a Nemci sú už tradičnými účastníkmi medailových bojov, Česi sú náročným súperom v akejkoľvek zostave. V poslednom prípravnom zápase, tri dni pred samotnými MS, nastúpime aj s USA v najsilnejšej možnej zostave a bude to nielen kvalitná previerka, ale aj skvelé hokejové divadlo pre slovenských fanúšikov," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Dejiská jednotlivých domácich duelov sú zatiaľ v štádiu riešenia. Zväz bude o nich a o spustení predaja vstupeniek informovať v dohľadnej dobe. "Sme v rokovaní s jednotlivými zimnými štadiónmi a ich správcami. Prihliadať musíme, samozrejme, aj na play off Tipos extraligy. Naším cieľom je však opäť dostať reprezentačný hokej do viacerých kútov Slovenska," dodal Šatan.

Program SR v príprave na MS 2024:
        11. apríla
        SLOVENSKO – Švajčiarsko
        12. apríla
        SLOVENSKO – Švajčiarsko

        18. apríla
        19.30 Nemecko - SLOVENSKO (Kaufbeuren)
        20. apríla
        17.00 Nemecko - SLOVENSKO (Augsburg)

        26. apríla
        SLOVENSKO - Česko
        27. apríla
        SLOVENSKO - Česko

        3. mája
        SLOVENSKO – Poľsko
        7. mája
        SLOVENSKO – USA

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});