Nestarnúci fenomén: Kasai ako 51-ročný postúpil do finále v Sappore

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai potvrdil svoju výnimočnosť, keď aj vo veku 51 rokov  postúpil do hlavnej súťaže pretekov Svetového ...
  • Zdroj: tasr

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai potvrdil svoju výnimočnosť, keď aj vo veku 51 rokov postúpil do hlavnej súťaže pretekov Svetového pohára. Na domácom mostíku v Sappore v piatok predviedol skok dlhý 106 metrov a obsadil 45. priečku.

Kasai naposledy štartoval v Svetovom pohári v roku 2020, minulý rok sa taktiež v Sappore iba tesne nedostal do finálovej päťdesiatky, keď v kvalifikácii obsadil 51. miesto.

Japonský nezmar má na konte aktuálne 569 štartov v pretekoch Svetového pohára. Na podujatiach najvyššej úrovne absolvoval 31 sezón a prekonal viaceré rekordy. V Soči 2014 sa stal najstarším olympijským medailistom v skokoch na lyžiach, keď ako 41-ročný vybojoval striebro na veľkom mostíku i bronz s tímom. Tretiu medailu spod piatich kruhov pritom získal o 20 rokov skôr v Lillehammeri v tímovej súťaži. V Svetovom pohári triumfoval 17-krát, naposledy v roku 2014 vo veku 42 rokov. Na pódium sa naposledy dostal v roku 2017 ako 44-ročný.

Legendárny štadión Maracana.
Neuveriteľné sa stane skutočnosťou: Neuhádnete, v akom športe sa bude súťažiť na Maracane! Zobraziť článok

Kasai štartoval počas svojej kariéry na ôsmich olympiádach a 13 majstrovstvách sveta, na ktorých získal sedem medailí, hoci žiadnu zlatú. Najcennejší kov má iba z MS v letoch na lyžiach z roku 1992, keď triumfoval v českom Harrachove.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});