Nemec vletel do NHL ako kométa! Z 19-ročného nováčika jeden z najvyťaženejších hráčov Devils

Taký vstup do NHL nezaznamenal žiaden Slovák!

V prvom zápase dva body, v treťom gól, to dokázal len Šimon Nemec, dvojka minuloročného draftu, ktorého premiérový gól v najprestížnejšej hokejovej súťaži obletel sociálne siete. Slovenský hokejista sa presadil v 30. minúte, keď si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou bez prípravy po prihrávke Jespera Bratta rozhodol o triumfe Devils na ľade Seattlu 2:1. Skórovať sa mu tak podarilo už v treťom dueli v profilige, na konte má celkovo tri kanadské body (1+2).

Šimon Nemec po dlhom čakaní v „predsieni“ NHL zažíva žiarivý vstup. Pri absencii Dougieho Hamiltona nastupuje v prvej obrane Diablov a v zámorí sa všetci čudujú, kde bol doteraz. „Zakončil ako rutinér. To je ten ofenzívny inštinkt, ktorý New Jersey dostane od tohto mladého Slováka,“ chválila komentátorka ESPN mladého Slováka, ktorý len málokedy dáva najavo svoje city.

Zvyčajne šetrí aj úsmevmi. Po premiérovom zásahu vo vysnívanej NHL sa doširoka usmieval, no jeho reakcia na prvý presný zásah bola v typickom „salámistickom“ štýle: „Bol som naozaj šťastný. Nevyzeral som tak, ale naozaj som bol. Prvý gól si budem pamätať navždy.“

Novým trénerom futbalistov MFK Zemplín Michalovce sa stal Peter Struhár.
Pokúsil sa ovplyvniť zápas? Tréner Michaloviec je podozrivý z porušenia Etického kódexu SFZ: Disciplinárka koná! Zobraziť článok

O čosi neskôr už v šatni pridal ďalšie slová. „Prvý gól si zapamätáte do konca života. Nečakal som, že budem hrať toľko minút. Je to skvelé,“ povedal Nemec, ktorý si prvý tím užíva plnými dúškami a robí naozaj všetko preto, aby svoje povolanie z AHL z Uticy premenil na trvalý presun do New Jersey. „Tréneri mi veria a v tejto role sa cítim dobre. Snažím sa odviesť čo najlepšiu prácu. Rád by som tu zostal čo najdlhšie. Týždne, mesiace…“ dodal ešte rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý zariadil šiestu prehru Seattlu v rade, a ku gólu, ktorý dal zo svojej jedinej strely na bránku, pridal aj plusku a na ľade strávil ako člen elitnej formácie 19:55 minúty.

Šimon pred sezónou bojoval do poslednej chvíle o miesto v prvom tíme New Jersey. Napokon však skončil na farme Utica Comets v AHL, kde v 13 zápasoch nazbieral osem bodov a dlhodobo nadpriemernou výkonnosťou si pýtal povolanie do NHL. Po zápase jeho výkon vyzdvihol aj tréner Lindy Ruff, ktorý pre oficiálny web NHL povedal: „Ďalší vydarený zápas. Dokázal si nájsť správnu pozíciu a zakončiť, skvelá strela. Jeho hokejový cit a schopnosť správneho rozhodovania sa mi páčia.“

Tréner Trnavy Michal Gašparík.
Michal Gašparík to s kamarátmi prepískol: Ožratí urážali personál v trnavskom bare?! Reakcia podniku i trénera Zobraziť článok