Košický predátor alebo neporazená vychádzajúca hviezda? RFA 14 dnes naživo aj v televízii!

Slovenskí bojovníci Tomáš Možný a Lajos Papp majú pred sebou najväčší zápas v ich doterajších MMA kariérach. Dnes sa pobijú o titul ťažkej ...
  • Zdroj: RFA/Matúš Zeťák

Slovenskí bojovníci Tomáš Možný a Lajos Papp majú pred sebou najväčší zápas v ich doterajších MMA kariérach. Dnes sa pobijú o titul ťažkej váhy Real Fight Aréna a víťaz sa stane historicky prvým slovenským šampiónom organizácie. Celú hlavnú kartu odvysiela stanica Dajto od 21:00.

Prelims kartu si budete môcť pozrieť na platforme Voyo. Hlavný zápas doplnia súboje Václava Siváka s nemeckým elitným strikerom Christopherom Hoppom, návrat Jozefa Wittnera po neúspešnom pôsobení v Amerike či pokus Matěja Kozubovského dostať sa k titulovému zápasu proti Joiltonovi Lutterbachovi.

FOTOGALÉRIA: Tomáš Možný

Prvýkrát naživo aj v televízii

V spolupráci s televíziou Markíza sa RFA podarilo dohodnúť spoluprácu, ktorá premiérovo prinesie galavečer tejto organizácie na televízne obrazovky. Hlavnú kartu na Dajto odštartuje duel Dominika Toporcera so Šimonom Bruknarom, ktorý môže byť pre levočského bojovníka posledným pred titulovým zápasom v bantamovej váhe.

Po neúspešnom pôsobení v EUROGOLD pyramíde, v ktorej vypadol už v 1. kole, prechádza Michal Dobiáš do strednej váhy, v ktorej ho vyzve domáci Gabriel Török. Pôvodne sa mal Matěj Kozubovský stretnúť v odvete so Sebastiánom Fapšom, no po tom, čo považskobystrický Tank musel zápas zrušiť, dostal Kozubovský za náhradného súpera maďarskú jednotku Csabu Tótha.

Po nich bude nasledovať najväčšia česko-slovenská hviezda postojárskej scény Václav Sivák. Šampión RFA tentokrát v netitulovom zápase nastúpi proti Christopherovi Hoppovi. Jozef Wittner sa naposledy predstavil v americkej PFL, kde doplatil na náročné zhadzovanie a podľahol domácemu súperovi na body. Tentokrát opäť v strednej váhe sa rodený Prešovčan stretne s Poliakom Lukaszom Dziudziom.

V Košiciach nebude chýbať ani Jozef Wittner.
Internetovú platformu vystrieda televízia: Kde a ako sledovať turnaj RFA 14? Zobraziť článok

Titulová čerešnička na záver

Ako poslední nastúpia v titulovom zápase slovenské ťažké váhy Tomáš Možný a Lajos Papp. Košický rodák po mimoriadne úspešnej kariére v kickboxe presedlal na MMA, v ktorom na RFA 4 v Steel Aréne predviedol neskutočný zápas s Poliakom Mindom. Po prežití klinickej smrti sa vrátil na konci 2. kola vo veľkom štýle a Mindu ukončil.

Lajos Papp zatiaľ prechádza profesionálnym MMA ako nôž po masle. Rodák z Komárna má aktuálne skóre 4-0 a v rámci RFA doposiaľ všetkých súperov ukončil v úvodnom kole. V poslednom súboji zažil skúsenosť aj plných troch kôl, keď Holanďana Hosseiniho zdolal až na body.

Ráchel Karnížová bude súčasťou košického RFA.
Jedno prekvapenie vedľa druhého: Ráchel bude súčasťou galavečera bojových umení! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});