Nemci zverejnili dôležitý dátum pre Slovákov: Kedy si budete môcť kúpiť lístky na EURO?

Druhá fáza predaja vstupeniek na budúcoročné futbalové EURO v Nemecku odštartuje 4. decembra, dva dni po žrebe skupinovej fázy. V pondelok ...

Druhá fáza predaja vstupeniek na budúcoročné futbalové EURO v Nemecku odštartuje 4. decembra, dva dni po žrebe skupinovej fázy. V pondelok o tom informoval Nemecký futbalový zväz (DFB).

Fotogaléria

K dispozícii bude milión vstupeniek pre fanúšikov tímov, ktoré sa do tohto termínu kvalifikujú na šampionát. Tretia fáza bude na budúci rok pre fanúšikov posledných troch krajín, ktoré postúpia z play off.
 

Španielsky futbalista Gavi Paez reaguje po zranení kolena počas kvalifikačného zápasu záverečného 10. kola A-skupiny ME 2024 Španielsko - Gruzínsko.
Smoliar Gavi: Španielsky mladík zrejme príde o šampionát v Nemecku Zobraziť článok

Počas prvej fázy sa v lotérii predalo 1,2 milióna vstupeniek, na ktoré prišlo až 20 miliónov žiadostí. Cena vstupeniek sa pohybuje od 30 do 1000 eur. Šampionát sa uskutoční od 14. júna do 14. júla v desiatich nemeckých mestách a o titul zabojuje 24 tímov.

Slovenskí futbalisti sa tešia po výhre v kvalifikačnom zápase Bosna a Hercegovina - Slovensko v Zenici.
Slovákov vytiahnu pri žrebe EURO 2024 z tretieho koša: Koho môžu dostať? Zobraziť článok

 

Na majstrovstvách nebudú chýbať slovenskí futbalisti, ktorí postúpili z druhého miesta J-skupiny. Zároveň si zaistili miesto v treťom výkonnostnom koši pred žrebom. Zariadil im to nedeľňajší triumf 2:1 na pôde Bosny a Hercegoviny v záverečnom dueli kvalifikácie.
 

Do pondelka sa okrem nich kvalifikovali aj domáce Nemecko, Albánsko, Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Anglicko, Francúzsko, Maďarsko, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Škótsko, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko a Turecko.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});