HC Košice sa na Ligu majstrov naladili víťazne: Po dráme zdolali Nitru

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3 v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy. Po dvoch ligových prehrách zabodovali naplno ...

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3 v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy. Po dvoch ligových prehrách zabodovali naplno a na konte majú 16 bodov.

Nitrania nenadviazali na dve víťazstvá po sebe a s ôsmimi bodmi sú naďalej na predposlednom 11. mieste. Hráči HC Košice v stredu uzavrú svoje účinkovanie v Lige majstrov, keď v domácom zápase nastúpia proti nemeckému tímu Adleru Mannheim.

Radosť hráčov HC Nové Zámky
Nové Zámky prekliatím Slovana: Belasých zdolali štvrtýkrát v rade Zobraziť článok

Po bezgólovej prvej tretine ako prví skórovali hostia, keď sa Buček dostal za obranu súpera a po krátkom úniku prekonal Riečického. Už o 24 sekúnd však Krivošík vyrovnal a o dve minúty na neho nadviazal Fejes - 2:1. Keď Pollock v 32. minúte zvýšil na 3:1 zdalo sa, že domáci majú duel pod kontrolou. Hostia ich však v úvode druhej časti zaskočili, keď Harper znížil na 3:2 a Gill prvým gólom v sezóne využil presilovku - 3:3. Košičania získali tesný náskok späť o 46 sekúnd, keď Pollock strelou z ostrého uhla prekvapil brankára Kašíka - 4:3. Domáci si už náskok nenechali vziať a skóre sa nezmenilo ani počas hry hostí bez brankára.

TEL - 10. kolo:
HC Košice - HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Góly
: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) - 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Šoltés, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0
Košice: Riečický - Olsson, Breton, Zech, Deyl, Ferenc, Šedivý, V. Dravecký ml. - Krivošík, Pollock, Jääskeläinen - Lamper, Chovan, Lunter - Bartánus, Berger, Fejes - Bačo, Šimun, Rogoň
Nitra: Kašík - Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača - Harper, Gill, Buček - Jackson, Gates, Bubela - Slovák, Hrnka, Bajtek- Lacka, Pobežal, Griffin