Slováci bez účasti vo finále K1, no s miestenkou na OH

Ani jedna slovenská loď nebude mať zastúpenie vo finále K1 mužov na MS vo vodnom slalome. Najlepšie umiestnenie zaznamenal Adam Gonšenica, ...
  • Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ani jedna slovenská loď nebude mať zastúpenie vo finále K1 mužov na MS vo vodnom slalome. Najlepšie umiestnenie zaznamenal Adam Gonšenica, ktorý finišoval na 18. mieste a zaistil pre Slovensko miestenku na budúcoročných OH v Paríži.

Tú získalo pätnásť najlepších krajín, Slováci síce skončili v poradí na 16. pozícii, no Francúzi ako usporiadateľská krajina mali miestenku istú.

Gonšenica obsadil 18. miesto, predviedol jazdu bez trestných sekúnd a na najlepšiu desiatku stratil 1,60 sekundy. Hneď za ním skončil Jakub Grigar, ktorého o finálovú účasť pripravila dvojka na devätnástej bránke. Ďalší Slovák Martin Halčin figuroval na 30. priečke. Slovákom výrazne pomohla k zaisteniu účasti na OH chyba nemeckého pretekára Stefana Hengsta, ktorý síce zajazdil na trati druhý najrýchlejší čas, no na siedmej bránke dostal 50-sekundovú penalizáciu, ktorá ho odsunula mimo prvú dvadsiatku.

Okrem Slovenska si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Veľká Británia, Česko, Taliansko, Švajčiarsko, Maroko, Austrália, Slovinsko, Poľsko, Španielsko, Čína, Švédsko, Nový Zéland, Japonsko a Írsko. Ešte jednu miestenku dostane najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť na MS.

Na snímke slovenská kajakárka Eliška Mintálová.
Bravó, Eliška! Mintálová získala pre Slovensko medailu na MS Zobraziť článok

Majstrovstvá sveta - výsledky:

K1 - semifinále:

Muži: 1. Joseph Clarke (V. Brit.) 90,96 s (0), 2. Jiří Prskavec (ČR) +1,74 s (0), 3. Giovanni De Gennaro (Tal.) +3,30 (0),... 18. Adam GONŠENICA +6,63 (0), 19. Jakub GRIGAR +6,76 (2), 30. Martin HALČIN (všetci SR) +8,72 (2)

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});