Schranz režíroval víťazstvo Slavie, Jirku odniesli na nosidlách

Slovenský futbalista Ivan Schranz sa výrazne zaslúžil o víťazstvo Slavie Praha nad Dnipro-1 3:0 v prvom zápase 3. predkola Európskej ...

Slovenský futbalista Ivan Schranz sa výrazne zaslúžil o víťazstvo Slavie Praha nad Dnipro-1 3:0 v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy. V domácom stretnutí strelil prvé dva góly českého vicemajstra.

Schranz nastúpil na pravom krídle a za "zošívaných" odohral celý zápas. Skóre v Edene otvoril už v 5. minúte, keď v päťke šikovne tečoval do siete center Lukáša Masopusta.

Druhý gólový moment prišiel v 37. minúte. Loptu z rohového kopu predĺžil na zadnú žrď hlavičkujúci Mick van Buren a slovenský reprezentant ju zblízka poslal nekompromisne do odkrytej brány.

V 51. minúte dopravil loptu do siete aj Václav Jurečka, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. Slavia síce od 58. minúty dohrávala s 10 hráčmi, keď Igoh Ogbu dostal červenú kartu po tom, ako vo výskoku trafil kopačkou súpera, ale aj v oslabení dokázali domáci skórovať. Triumf spečatil v 81. minúte Conrad Wallem. Ďalší Slovák v drese pražského tímu Michal Tomič do hry nezasiahol.

Na snímke tréner Spartaka Michal Gašparík.
Pred odvetou je všetko otvorené! Gašparík po prehre v Poznani: Na TOTO sme si mali dať pozor Zobraziť článok

Odveta sa uskutoční o týždeň 17. augusta v Košiciach, kde našiel ukrajinský tím prechodný domov pre vojnový stav vo svojej krajine. Zdolaný z tohto súboja sa stretne v play off o skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy (EKL) s víťazom dvojzápasu Lech Poznaň - FC Spartak Trnava.

Po skvelom výkone Schranza zažil naopak smolný večer Erik Jirka, ktorého zranenie zo 16. minúty bolo škvrnou na víťazstve českého tímu. Jirku odniesli z trávnika na pojazdných nosidlách.

Jeho krajan a spoluhráč Marián Tvrdoň sledoval celý duel z lavičky náhradníkov. Jedným presným zásahom a dvomi gólovými prihrávkami sa v domácom drese zaskvel Pavel Šulc. Odveta na Malte je na programe o týždeň 17. augusta.

prvé zápasy 3. predkola EL:
      FK Karabach - HJK Helsinki 2:1 (0:0)
      Žalgiris Vilnius - BK Häcken 1:3 (0:1)
      Slavia Praha - Dnipro-1 3:0 (2:0) /I. Schranz odohral celý zápas, v 5. a 37. min skóroval, M. Tomič na lavičke (obaja Slavia) náhradníkov/
      Šeriff Tiraspoľ - BATE Borisov 5:1 (2:0)
      Olympiakos Pireus - Racing Genk 1:0 (1:0) /P. Hrošovský (Genk) celý zápas/
      Zrinjski Mostar - Breidablik Kopavogur 6:2 (5:0)

prvé zápasy 3. predkola EKL:
      Tobol Kostanaj - Derry City 1:0 (0:0)
      FC Struga - Swift Hesper 3:1 (2:0)
      Bodö/Glimt - Pjunik Jerevan 3:0 (2:0)
      Sabah Baku - Partizan Belehrad 2:0 (0:0)
      Omonia Nikózia - FC Midtjylland 1:0 (1:0)
      Neftči Baku - Besiktas Istanbul 1:3 (0:2)
      Dila Gori - APOEL Nikózia 0:2 (0:1)
      FC Santa Coloma - AZ Alkmaar 0:1 (0:0)
      Rosenborg Trondheim - Heart of Midlothian 2:1 (2:0)
      Sepsi OSK - FK Aktobe 1:1 (0:0) /B. Niňaj a P. Šafranko (obaja Sepsi) celý zápas/
      FK Valmiera - Partizani Tirana 1:2 (1:0)
      Legia Varšava - Austria Viedeň 1:2 (0:1) /R. Pich (Legia) na lavičke náhradníkov/
      Viktoria Plzeň - Gzira United 4:0 (2:0) /E. Jirka do 16. min., M. Tvrdoň (obaja Plzeň) na lavičke/
      Farul Constanta - Flora Tallinn 3:0 (0:0)
      Hapoel Beer Ševa - Levski Sofia 0:0
      Hamrun Spartans - Ferencváros Budapešť 1:6 (0:1)
      Fenerbahce Istanbul - NK Maribor 3:1 (0:0)
      Hibernian FC - FC Luzern 3:1 (0:0) /J. Kadák (Luzern) na lavičke/
      FC Ballkani - Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)
      Hajduk Split - PAOK Solún 0:0
      Rapid Viedeň - VSC Debrecín 0:0 /M. Koscelník na lavičke - A. Mojžiš nastúpil v 90.+2 min/

Tatar získal ocenenie premiérovo, Lopušanová v ankete nemala konkurenciu.
Galavečer Hokejista roka 2023 sa hemžil krásnymi róbami i legendami: Na párty hokejistov žiarila Lopušanová Zobraziť článok