Fín Jalonen už nie je tréner reprezentácie: Česi už majú jeho nástupcu

Fín Kari Jalonen už nie je tréner českej hokejovej reprezentácie. Výkonný výbor tamojšieho hokejového zväzu vo štvrtok odvolal z funkcie ...
  • Zdroj: TASR - Martin Baumann

Fín Kari Jalonen už nie je tréner českej hokejovej reprezentácie. Výkonný výbor tamojšieho hokejového zväzu vo štvrtok odvolal z funkcie celý trénerský štáb národného tímu pomerom hlasov 9:2.

FOTOGALÉRIA: Kari Jalonen

Jeho nástupca bude doterajší kouč reprezentačnej dvadsiatky Radim Rulík.

Okrem Jalonena skončili aj jeho asistenti Libor Zábranský a Martin Erat. Spolu s Rulíkom sa do A-tímu presunú Marek Židlický a Jiří Kalous i tréner brankárov Ondřej Pavelec. Na pozíciu generálneho manažéra reprezentácie sa po roku vrátil Petr Nedvěd, doterajší GM Martin Havlát bude jeho asistent.

Dalibor Dvorský počas draftu NHL.
Dvorského prvé slová po drafte: Myslel aj na Paľa Demitru († 36) Zobraziť článok

Po nevýrazných výkonoch českého tímu na tohtoročných MS, kde sa jeho púť skončila už vo štvrťfinále, rokoval zväz o budúcnosti Jalonena predtým už dvakrát. O jeho definitívnom konci pred budúcoročným svetovým šampionátom na domácej pôde v Prahe a Ostrave rozhodol až teraz. "Ja osobne som bol už jednoznačne rozhodnutý po MS. A keby som nemusel podliehať kolektívnemu rozhodnutiu, urobil by som finálne rozhodnutie skôr," vysvetlil pre portál sport.cz Alois Hadamczik, šéf českého hokejového zväzu.

Mladý gólman si v závere vybojoval v klube post jednotky.
Brankár Latkóczy býva na internáte a zo školy odbieha na tréningy: Študujem biznis, ale chcem hrať v NHL Zobraziť článok

Jalonen pôsobil na striedačke českého národného tímu od marca 2022, v tom istom roku Česi vybojovali prvý cenný kov na MS po desiatich rokoch (bronz). Na nedávnom šampionáte v Tampere a Rige obsadili až ôsmu priečku. Po predčasnom ukončení zmluvy bude musieť zväz zaplatiť 63-ročnému Fínovi odstupné.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});