Vážna nehoda na Okolo Švajčiarska: Domáci pretekár bojuje o život

Piatu etapu pretekov Okolo Švajčiarska poznačila vážna nehoda.
  • Zdroj: Getty Images

Piatu etapu pretekov Okolo Švajčiarska poznačila vážna nehoda.

Domáci cyklista Gino Mäder spoločne s Američanom Magnusom Sheffieldom spadli v závere etapy počas zjazdu z Albulapassu a skončili hlboko pod úrovňou vozovky. Horšie dopadol Mäder, ktorý po páde do rokliny zostal ležať v bezvedomí. Lekárom sa ho podarilo na mieste oživiť a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice.

Nehoda sa stala v zjazde, kde pretekári dosahovali rýchlosť až sto kilometrov za hodinu. Obaja jazdci spadli na tom istom mieste. Mädera našli po páde nehybne ležať vo vode v rokline. "Okamžite ho resuscitovali a letecky transportovali do nemocnice v Chure," uviedli organizátori vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AP. "Naše myšlienky sú s Ginom," napísal na sociálnej sieti Mäderov tím Bahrain Victorious.

Presný rozsah zranení Mädera nie je známy. Sheffield utrpel otras mozgu a s menšími povrchovými poraneniami ho ošetrili v nemocnici.

Dvestojedenásť kilometrov dlhá horská etapa z Fieschu do mesta La Punt sa končila prudkým zjazdom. Mäder so Sheffieldom neodhadli rýchlosť a vyleteli mimo vozovku.

Trasu skritizoval majster sveta Remco Evenepoel, ktorý vo štvrtok skončil na 10. mieste. "Bez problémov bolo možné mať cieľ na kopci. Nebolo to dobré rozhodnutie finišovať takým nebezpečným zjazdom," napísal na Twitteri a dodal: "Ako jazdci by sme tiež mohli viac rozmýšľať nad rizikami pri zjazde."

Ilustračná fotografia.
Na mládežníckom Gire diskvalifikovali 31 pretekárov: Neuveríte, ako chceli obísť pravidlá! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});