Skvelý výkon! Talentovaná Slovenka získala striebro z nového olympijského športu

Hovorila o finále, no má medailu! Striebornú medailu na mládežníckych ME v športovom lezení v Duisburgu v disciplíne bouldering získala ...
  • 3Galéria
  • Zdroj: Instagram.com/martinabursikova

Hovorila o finále, no má medailu! Striebornú medailu na mládežníckych ME v športovom lezení v Duisburgu v disciplíne bouldering získala Martina Buršíková (16), ktorá je veľkým talentom Slovenska v novom olympijskom športe.

Martina Buršíková potvrdila, že je z našej výpravy najväčšou ašpirantkou na popredné umiestnenie. Skvele zvládla semifinále, ktoré vyhrala. Vo finále kategórie dievčat do 18 rokov ju zdolala iba Jil Coutureová zo Švajčiarska, ktorej sa podarilo zaznamenať topy na všetkých štyroch stenách. Slovenka to dokázala „len“ na troch zo štyroch stien.

Buršíková si v aktuálnej sezóne zabezpečila už pred šampionátom v Duisburgu aj celkové prvenstvo v Európskom pohári junioriek v boulderingu. V seriáli triumfovala v tejto disciplíne trikrát za sebou - v portugalskom Soure, litovskom Kaunase i rakúskom Grazi.

Rodáčka z Bratislavy, ktorá vyskúšala tenis, atletiku, vodný slalom i orientačný beh, kým sa našla v športovom lezení, naplnila slová reprezentačného trénera Igora Kollára, ktoré vyslovil pred odchodom výpravy, a to, že sa technicky a fyzicky pohla o dosť ďalej.

Druhá Slovenka v tejto disciplíne Lea Slobodová sa do finálovej osmičky nedostala, obsadila 13. priečku.

ME mládeže 2023

Bouldering - kategória Youth A (U18), dievčatá: 1. Coutureová (Švajč.) 4v4z (8, 5), 2. Martina BURŠÍKOVÁ (SR) 3v4z (5, 5), 3. Abriatová (Fr.) 3v4z (6, 7),... v semifinále: 13. Lea SLOBODOVÁ (SR) 1v4z (1,9)