Boston čaká rozhodujúci siedmy duel, Dallas a Carolina s postupom

Hokejisti Caroliny a Dallasu postúpili do 2. kola play off NHL.

FOTOGALÉRIA: NHL - 1. kolo play-off

Hurricanes uspeli v noci na sobotu na ľade New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4:2 na zápasy. Rovnako šesť stretnutí trvala séria Minnesoty s Dallasom, Stars v nej spečatili postup triumfom 4:1 u súpera.

Suverénny víťaz základnej časti Boston premárnil vedenie 3:1 na zápasy. Na ľade Floridy prehral 5:7 a o postupujúcom rozhodne až siedmy duel. Rovnaký stav 3:3 je aj v sérii Seattle - Colorado po tom, ako Avalanche zvíťazili v šiestom zápase 4:1.

Boston viedol 4:3 i 5:4 a to ešte v polovici záverečnej tretiny. Domácim však vyšiel vabank a tromi gólmi odmietli predčasný koniec sezóny. Dva góly a asistenciu si v drese Panthers pripísal Matthew Tkachuk, v tíme hostí mal štyri body za asistencie Brad Marchand.

Postupový gól Caroliny strelil v 66. minúte Paul Šťastný. Veľkou oporou Hurricanes bol dánsky brankár Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 33 striel.

1. kolo play off NHL:
štvrťfinále Východnej konferencie - 6. zápasy:
New York Islanders - Carolina Hurricanes 1:2 pp

Góly: 10. Clutterbuck (Pulock, Cizikas) – 50. S. Aho II (Pesce), 66. Stastny (Stepan)

/konečný stav série: 2:4, Carolina postúpila do 2. kola/

Florida Panthers - Boston Bruins 7:5

Góly: 3. Montour (Tkachuk, Barkov), 14. Tkachuk (Cousins), 30. Barkov (Duclair, Verhaeghe), 48. Dalpe (Luostarinen, Lundell), 51. Tkachuk (Lundell, Forsling), 55. Luostarinen (Montour), 60. Reinhart (Gudas) – 7. Bertuzzi (Marchand, McAvoy), 26. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 42. Bertuzzi (Carlo, Marchand), 44. Pastrňák (Bertuzzi, Marchand), 51. DeBrusk (Zacha, Orlov)

/stav série: 3:3/

štvrťfinále Západnej konferencie - 6. zápasy:
Minnesota Wild - Dallas Stars 1:4

Góly: 53. Gaudreau (Nyquist, Middleton) – 7. Hintz (Seguin, J. Robertson), 34. W. Johnston (Dadonov, Suter), 40. Marchment (Domi), 60. Domi (Marchment)

/konečný stav série: 2:4, Dallas postúpil do 2. kola/

Seattle Kraken - Colorado Avalanche 1:4

Góly: 16. Dunn – 20. Rantanen (Rodrigues, Toews), 28. E. Johnson (Rantanen), 37. Lehkonen (Toews, Makar)

Na snímke Maxim Štrbák.
Mladých Slovákov čaká najťažší súper: Kapitán Štrbák načrtol recept na úspech Zobraziť článok